Бойлер чи газова колонка: поради експерта.
Чим частіше виникають перебої з подачею гарячої води, тим наполегливіше буває думка про покупку водонагрівача. А в приватних будинках та квартирах у населених пунктах без гарячого водопостачання – тим паче. Питання лише в тому, який водонагрівач вибрати. Серед фаворитів - накопичувальний електричний бойлер і проточна газова колонка?
Який із водонагрівачів доцільніше придбати – розберемося у нашій статті.
1. Сильні та слабкі сторони електроводонагрівачів;
2. Газові колонки: плюси і мінуси використання;
3. Що обрати - поради експертів.
У нас ви можете заощадити і придбати бойлер або газову колонку і навіть отримати товар безкоштовно доставкою до дверей від Нової Пошти.
Принцип роботи електричних водонагрівачів такий: весь об'єм води у баку прогрівається електричним ТЕНом до виставленої користувачем температури, оптимальне значення якої– 55 °С, максимальне – 75 °С. Для нагріву з нуля необхідно від 1 до 3 годин часу, залежно від початкової температури.
Коли досягнуто максимальний температурний поріг, електричний бойлер відразу забезпечить велику витрату гарячої води при одночасному запиті від кількох споживачів. Тривалість роботи до охолодження залежить від місткості бака та величини витрати. Детальніше про роботу бойлера можна прочитати в статті:
Враховуючи особливості роботи, перерахуємо сильні сторони накопичувальних нагрівачів, що функціонують від електрики:
- Здатність задовольнити запит на велику витрату води одночасно від кількох споживачів.
- Робота апарату не залежить від тиску у водопроводі та початковій температурі води.
- Встановити та підключити бойлер набагато простіше, ніж будь-який інший водонагрівач. Для монтажу не потрібно жодних дозволів, димохідні канали та вентиляція з триразовим повітрообміном теж не потрібна.
- З бойлером відсутній такий фактор, як вплив напору води у трубопроводі. Ви застраховані від того, що з крана в кухні ллється занадто гаряча вода, якщо хтось увімкнув душ, наприклад. У газових колонок такий недолік є, за винятком моделей з електронним регулюванням, але вони дорожчі за ціною.
- Довгий термін служби. У більшості моделей від різних виробників ТЕН захищений керамічною оболонкою і не перегорить від утворення накипу.
Слабкі сторони водонагрівача накопичувального типу:
- Обмеження загального обсягу гарячої води, що подається, і тривалий час підігріву чергової порції, коли запас у баку був використаний повністю.
- Значні розміри накопичувального бака, що у квартирі грає велику роль. Непросто виділити місце на кухні або у ванній кімнаті для апарата місткістю 80 л, адже приблизно такий обсяг потрібен сім'ї з чотирьох осіб.
- Вимоги до якості електропроводки у приміщенні: вона має витримувати більшу потужність. Інакше можливе перегрів дроту, займання та виникнення пожежонебезпечних ситуацій.
Газові колонки: плюси і мінуси використання;
Очевидно, що для такого водонагрівача потрібний газ. Нагрівання проточної води в газовій колонці здійснюється в теплообміннику безпосередньо полум'ям пальників. Тому розглядати купівлюгазової колонки варто тим, хто має для цього відповідні умови.
Плюси газової колонки
-
Вода в крані одразу гаряча, чекати її нагріву не потрібно. До того ж, час подачі не обмежений. Всі ці якості забезпечують комфортність використання водогрійного агрегату. Необхідно лише правильно підібрати колонку, щоб її теплова потужність відповідала потребам. Мається на увазі кількість мешканців квартири або будинку та кількість точок водозабору (душ, кухня). При неправильному підборі потужності потрібного нагрівання не забезпечуватиметься. Детальніше ми про це писали в статті.
-
Компактні розміри приладу – більшість сучасних газових стовпчиків поміститься і впишеться в інтер'єр навіть маленької кухні.
-
Можливість регулювання інтенсивності роботи пальників – сучасні моделі оснащені електронними системами керування подачею газу. Ці моделі дозволяють забезпечувати потрібну температуру незалежно від стрибків напору води.
-
Надійність, а у разі поломок – придатність до ремонту. Щоб колонка ламалася якнайрідше, потрібно періодично проводити техобслуговування (чистити теплообмінник від накипу). Для цього краще викликати спеціального майстра з газового обладнання.
-
Газова колонка економніше витрачає енергоносій, ніж бойлер. Колонці не потрібний газ у період простою. Бойлер повинен періодично включатися і використовувати електроенергію для підтримки води в гарячому стані.
Мінуси газової колонки
-
Газову колонку не можна просто купити, поставити та підключити. .Монтажні роботи зі встановлення газової колонки повинен проводити фахівець-газівник. До того ж, сама наявність газового агрегату має бути запланована у проекті з урахуванням тиску газу та води у системі. Незважаючи на витрати, цей пункт також можна віднести до плюсів. Це забезпечує більшу безпеку експлуатації агрегату.
-
При спалюванні газу утворюються продукти горіння, що вимагають відведення в димар або через коаксіальну трубу.
-
-
Взимку, при за низьких температурах води у водопроводі, нагрівання здійснюється повільніше, і ККД може знизитися вдвічі.
-
Вимоги до напору води у системі: він має бути стабільним. Якщо у вас звичайна колонка, без електронної автоматики, часто можуть виникати незручності. При зміні напору на вході в колонку температура води в крані скаче (або занадто гаряча або занадто холодна).
Що обрати - бойлер чи колонку: поради експертів.
Перше, що турбує пересічного користувача при виборі будь-якого товару – це ціна. Але електричний накопичувальний водонагрівач та газова колонка – прилади абсолютно різні за принципом роботи.Тому порівняння їх вартості можна провести лише за однією ознакою - здатність забезпечити гарячою водою сім'ю з 3 осіб.
Наприклад візьмемо досить надійні апарати середньої цінової категорії - газова колонка StarGas JSG 21-11і Gorenje GBF 80 V9 на 80 літрів. Ось що з цього вийшло:
-
Ціна на обладнання яке забезпечить комфорт для родини з 3 осіб приблизно однакова - трохи більше 9000 гривень
-
Газова колонка гріє до 13 л/хв в літній час, водонагрівач 80 л. води вцілому.
-
Розміри бойлера 80,3*45*46, а колонки 50 х 33 х 17.5 сантиметрів.
-
Теплова потужність колонки 21 кВт, а бойлера 1,4 кВт.
По друге, враховуємо зручність у процесі експлуатації. для цього зберемо їх в один список:
-
Колонка нагріває воду відразу після відкриття крана, що дуже зручно. Бойлеру для приготування води потрібен час – від 1 до 3 годин, залежно від її температури та об'єму бака.
-
Накопичувач дає велику витрату і забезпечує кілька споживачів відразу. При водорозборі на 2-3 точках стовпчик не встигає гріти воду і її температура падає.
-
Проточний газовий нагрівач підігріває воду необмежено довго. Тривалість подачі бойлера залежить від його місткості.
-
Говорячи про експлуатацію, не слід забувати про обслуговування обладнання. У цьому плані накопичувальний електричний водонагрівач надійніший, оскільки потребує лише періодичного очищення бака та заміни анода. Газові колонки – пристрої складні, обслуговувати та ремонтувати їх може не кожен.
-
Якщо ви обмежені у часі та у засобах, краще поставте бойлер.
-
Коли до квартири чи приватного будинку не підведено газ, купувати проточний водонагрівач безглуздо.
-
При великих витратах води для потреб ГВП комфортніше використовувати бойлер, просто треба чітко підгадувати час, коли він досягає максимальної температури.
-
Газова колонка – єдина альтернатива, коли ліміт електроенергії не дозволяє приєднувати нагрівальне обладнання до мережі або мають часті відключення.
-
То що краще вибрати - нагрівач проточний або накопичувальний? У це питання вирішувати вам- але все ж є умови при яких ми можемо однозначно сказати, що краще придбати.
Товари
- Коментарі