Контактна інформація

Водяна тепла підлога

Детально про водяну теплу підлогу

Найбільш ефективним і фінансово доступним способом створення комфортного мікроклімату в житлових і допоміжних приміщеннях приватних будинків і квартир є водяна тепла підлога. На відміну від аналогічних електричних систем, джерелом тепла в ньому виступає не нагріває кабель, а труби, підключені до газового котла або до системи опалення.


montazh-vodyanoi-teploi-pidlogi-u-lvovi-i-lvivskij-oblasti.jpg

Що впливає на вибір

Система теплих підлог може бути використана в якості основного або додаткового опалення, спільно з радіаторами. У будь-якому випадку, на вибір водяної теплої підлоги впливають:

  • площа приміщення: в кімнатах менше 20 м.кв. укладання економічно невигідне;

  • висота стель: оскільки конструкція водяної теплої підлоги, при товщині теплоізоляції в 50 мм, займає близько 130 мм, що в кімнатах з низькою стелею буде досить помітним, в них краще застосувати електричну систему, при якій товщина підлоги збільшиться всього на 10-20 мм;

  • матеріал підлогового покриття.

Де краще всього встановлювати водяну теплу підлогу

Краще теплі гідравлічні підлоги укладати на кухні, у ванній або санвузлі, де в якості підлогового покриття виступає керамічна плитка, що володіє хорошою тепловіддачею. При встановленні підлоги з лінолеуму, ламінату, паркету або ковроліну, які зазвичай використовують у вітальні, спальні або дитячій кімнаті, ККД менше, до того ж перегрів таких матеріалів може призводити до їх псування: розсихання, розм'якшення і механічного пошкодження.

Переваги теплої підлоги

Оцінювати плюси і мінуси систем водяної теплої підлоги необхідно, порівнюючи їх з іншими варіантами опалення. Перевагами водяного опалення перед радіаторною системою опалення є:

  • візуальна відсутність приладів опалення;

  • рівномірний прогрів приміщення по всій площі з оптимальним розподілом температури від ніг до голови;

  • Економніші витрачання енергії, адже навіть при меншій температурі нагріву підлоги, ніж радіатора, рівномірний розподіл тепла створює відчуття комфорту, а зниження нагріву теплоносія всього на 1-2 градуси економить до 6-12% енергоресурсів.

Щоб визначити, яку теплу підлогу краще вибрати: водяну або електричну, потрібно враховувати наступні переваги гідравлічних систем:

  • можливість обігріву великих за площею приміщень при менших витратах енергоресурсів: обігріти будинок електричною теплою підлогою обійдеться значно дорожче, ніж водяною.

  • відсутність електромагнітних випромінювань.

  • більший термін служби полімерних і металополімерних труб (більше 50 років), ніж електричного кабелю (20-25 років).

Найчастіше система водяної теплої підлоги застосовується в приватних будинках, оскільки в умовах обмеженого простору квартир в багатоповерхівках простіше прокласти нагрівальний кабель, ніж труби. До того ж, підключати водяну підлогу до централізованого опалення не рекомендується. Якщо ви бажаєте влаштувати таку систему обігріву в квартирі, потрібно підключати її до окремого опалювального контуру за погодженням з відповідними службами.

 Сервісний центр
0 (800) 50-34-24