Для чого потрібні циркуляційні насоси
Поломка насоса — не така вже часта проблема, але іноді визначити причину збою роботи опалювальної системи або опалення не вдається так просто. І тоді ми готові оперативно прийти на допомогу, діагностуємо систему на неполадки і запропонуємо, в разі необхідності, сервіс насоса ГВС.
Циркуляційний насос забезпечує регулярне пересування теплоносія по системі гарячого водопостачання, підвищує потужність циркуляції рідини. Стабільність ГВС забезпечує саме цей агрегат, який також контролює тиск в системі. Насос оснащений електронним вимикачем і електричним двигуном. З ним не потрібно чекати поки стече охолоджена вода і нагріта прибуде до точки водозабору. Насос повертає воду до бойлера або котлу і таким чином економить гарячу воду.
Види насосів
Циркуляційні насоси бувають двох типів: з мокрим ротором і сухим.
Ротор мокрого типу розміщуються в робочому середовищі, а не відокремлений від рідини спеціальними прокладками як сухий. Тобто безпосередньо контактує з теплоносієм. Це забезпечує ротору охолодження і змащення, але його ККД буде нижче, ніж у сухого.
Сухий ротор потребує охолодження, але його коефіцієнт корисної дії буде набагато вище.
Для стабільної циркуляції ГВП ми надаємо широкий вибір рециркуляційних насосів провідних виробників. У нашому інтернет-магазині купити насос рециркуляції буде вигідно і зручно, організуємо швидку доставку по всій Україні.
Як уникнути поломок
Профілактика всіх сервісних робіт — це не тільки правильна експлуатація, але і грамотний монтаж систем опалення, а до цього — проєкт від професіоналів. Якщо на більш ранніх етапах трапилася помилка в правильності монтажу, то не здивують і поломки. Тому важливо ставиться з усією відповідальністю до прокладання інжинірингових систем на самому початку. В ідеалі — починаючи з етапу проектування опалення.
Основні правила експлуатації, які допоможуть зберегти насос системи в цілісності й схоронності довгі роки:
- насос не повинен працювати з нульовою подачею;
- ні в якому разі не можна допускати роботу насоса без теплоносія;
- не допускайте неприпустимих діапазонів витрат, занадто низька або висока подача провокує передчасний вихід з ладу.
- якщо трапляються тривалі простої, вмикайте насос на 10-15 хвилин раз на місяць. Відсутність такого підходу загрожує окисленням і блокуванням вала.
- температура води в системах ГВС не повинна перевищувати 65 ° C для циркуляційного насоса з мокрим ротором. В іншому випадку може траплятися випадання в осад солей жорсткості.
Регулярне технічне обслуговування насосів включає в себе:
- перевірення агрегату на наявність шумів і вібрації;
- перевірити режим роботи насоса по його напірно-видаткової характеристиці;
- перевірити чи немає надмірного нагріву електромотора насоса;
- відновити мастило різьбової частини болтів фланцевих з'єднань.
- перевірити заземлення на корпусі і звернути увагу на можливі протікання в місцях кріплення насоса до трубопроводу. Проблеми можна вирішити підтяжкою з'єднань і заміною прокладок;
- перевірити якість з'єднання електричних кабелів в клемній колодці і переконатися у відсутності вологи на ній.
Можливі несправності:
- насос включається, видає звуки, але не обертається вал;
- не включається і не видає ніяких звуків;
- вібрує;
- включається, але через час зупиняється;
- різко шумить при включенні;
- подача і напір нижче заявлених;
- після пуску спрацьовує зовнішній захист двигуна.
Кожна з цих поломок має свої причини, а можливо навіть кілька, не нехтуйте навіть найменшими похибками в роботі насоса, оскільки це може спричинити за собою вихід з ладу всієї системи гарячого водопостачання і завдати шкоди мешканцям.
Замов безкоштовну консультацію експерта і ми Вам перетелефонуємо за декілька хвилин!
|
Замовити послугу
|
Сервісний центр
0 (800) 50-34-24