- Системи антиобледеніння і сніготанення: область застосування
- Навіщо потрібен проект систем антиобледеніння
- З чого складається система
- Етапи проєктування
- Система натизледеніння і сніготанення на покрівлях
- Задайте нам питання
Системи антиобледеніння і сніготанення
Часта і сумна ситуація в зимовий період — проблеми від снігу, брил льоду і бурульок. Крім шкоди майна, це ще і небезпека для життя і здоров'я людини. Щоб уберегтися від впливу снігу та льоду встановлюють системи сніготанення.
Встановлюються всюди, де в цьому є потреба: на ганку, доріжці, на сходах, пандусах, на парковках приватного будинку, на покрівлях дахів і так далі.
Принцип роботи системи антиобледеніння та сніготанення схожий з принципом роботи теплої підлоги, тільки використовується в наземних системах, де необхідно недопущення нагромадження снігу або льоду, як правило, на прибудинковій території.
Навіщо потрібен проект систем антиобледеніння
Задача систем антизледеніння і сніготанення дуже відповідальна. Від якості проектування залежить повноцінність системи, її функціональне відповідність, працездатність, енергоефективність, довговічність і безпеку людей. Якщо систему ставити в уже збудованому будинку, то доведеться частину інтер'єру, споруди зняти для її установки. Проект на стадії будівництва будинку вигідніше і економніше. Але в будь-якому випадку - проектування систем антизледеніння і сніготанення - це грамотний монтаж згодом, і економія коштів на обігріві надалі.
В цілому, встановлюючи системи, ви також економите на чищенні покрівлі від криги взимку, а також на ремонті водостоку, фасаду та інших покриттях
.
Система сніготанення включає в себе три основні частини:
- гріюча. Складається з секцій нагрівальних кабелів, саме вони топлять сніг і лід;
- система управління. Тут датчики і шафа управління з терморегуляторами, пускової і захисної апаратурою;
- розподільна мережа. Силова проводка, яка забезпечує електричне живлення гріючої частини, зв'язок приладів управління з датчиками температури повітря і опадів.
Етапи проектування
Робота над проектом по системам антиобледеніння ми починаємо з виїзного обстеження об'єкта, формуємо і описуємо коло завдань, які покладаються на систему. Складається технічне завдання. Плануються розрахунки і алгоритм управління. Вибір систем сніготанення з безлічі наявності на сучасному ринку.
Сюди ж входить визначення типу нагрівального кабелю. Вони бувають такі:
• резистивний кабель;
• саморегулюючий;
• комбінована система обігріву (саморегулюючий і резистивний).
Етапи проектування кабельної системи антиобледеніння, на прикладі покрівлі:
1. Отримання від замовника ТЗ з розмірами покрівлі, градусом її ухилу, довжини, діаметру жолобів, водостічних труб, з позначенням планованих обігріваються ділянок даху і побажаннями щодо проектованої системі обігріву.
2. Фотографування і виміри окремих фрагментів і ділянок покрівлі.
3. Класифікація ділянок з виділенням характерних зон і найбільш замерзаючих місць. Як правило це (водостічні труби, жолоби і лотки, ендови, мансардні вікна, ліхтарі, водомети, карнизи капельники).
4. Позначення тих зон покрівлі, які будуть обігріватися, розрахунок питомої потужності для всіх елементів системи; кількість ниток і тип нагрівального кабелю.
5. Розрахунок потрібної кількості нагрівального кабелю і загальна електрична потужність системи антиобледеніння.
6. Оцінка можливості сходження з поверхні даху крижаних брил і зриву бурульок, сповзання заметів снігу. Рішення щодо їх попередження і проект установки елементів снігозатримання.
7. Проектування схеми розкладки кабелів і кріпильних елементів. Вибір системи управління.
8. Креслення схеми розкладки нагрівальних секцій.
9. Проектування підключення до силової мережі живлення з урахуванням вимог фазирования.
10. Створюється повний пакет проектної документації, в який входить все вищевказана інформація плюс комплект кошторисної документації, якщо це передбачається договором із Замовником.
Якщо у вас залишилися питання — ми залюбки на них дамо відповіді. Скористайтеся формою нижче, або залиште заявку.
Замов безкоштовну консультацію експерта і ми Вам перетелефонуємо за декілька хвилин!
|
Замовити послугу
|
Сервісний центр
0 (800) 50-34-24