Ми спеціалізуємось на комплексному підході до питань монтажу чи установки,
а також реконструкції та демонтажу, зведення та облаштування технічного приміщення та вирішення суміжних питань.
- Перш ніж монтувати басейн
- Види басейнів
- Етапи створення басейну на прикладі бетонного
- Задайте нам питання
З чого почати
Перед початком створення басейну на прилеглій ділянці котеджу чи у великому спортивному приміщенні, будь-яким фахівцям знадобиться детально вивчити план вашої ділянки, а також проєкт басейну. Важливо надати креслення і технічні вимоги для доопрацювання або будівництва чаші з нуля. Якщо ви не проектували басейн, то і з цим ми зможемо допомогти. Після підготовчих робіт ми приступимо до монтажу обладнання, гідроізоляції басейну і його облаштування.Грамотний монтаж басейну — це гарантія надійної і безпечної експлуатації довгі роки. Щоб монтаж басейну був виконаний бездоганно, потрібен такий же бездоганний проект, який ви можете замовити тут.
Пристрої басейну з його чашею, трубами, фільтрами, насосами і кабелями повинні бути перевірені і випробувані на герметичність і справність на самому початку, після чого складається і підписується акт перевірки.
Фільтр для басейну і система очищення повинні ефективно затримувати дрібне сміття, великі частки затримуються за допомогою кошиків скиммера і насоса,
Установка басейнів дилетантами, як правило веде до порушень технології.
Види басейнів
Ми можемо встановити басейни будь-якого типу:
- спортивні для плавання всередині будівлі і зовні;
- купальні для зон відпочинку на воді в готелях, котеджах, санаторіях з метою оздоровлення;
- басейни для аквапарків, розважальних комплексів з атракціонами, водоспадами, фонтанами;
- для стрибків в воду з вишки і спортивних змагань;
- комплексні або комбіновані з різними чашами в межах однієї зони;
- для саун і лазень.
Також басейни розрізняють за характером забору води:
— наливні (штучні) басейни для цілорічного функціонування з регульованою температурою води та санітарно-гігієнічними системами очищення високого рівня. Ідеальні для купання в холодну погоду.
— басейни на природних водоймах, сезонні. Для масового відпочинку, купання і навчання плаванню. Конструюються, як правило, на покладених на палях ходових містках, які огороджують відповідну частину акваторії.
Існують також басейни, які не терплять морозу, сезонні і до зими їх потрібно розбирати. Також трапляється, що на місці старого басейну необхідно звести новий, удосконалений або зовсім в басейні немає потреби і тоді ви можете звернутися до нас із завданням демонтажу басейну.
Етапи будівництва бетонного басейну
Бетонні басейни занурені в грунт або які стоять на опорах. Для створення такого басейну необхідні геодезичні роботи, тому що дуже важливо знати рівень залягання ґрунтових вод. При високому рівні знадобиться дренажна система для відводу вод.
Басейн, який будується всередині будівлі встановлюється на опори або на монолітну плиту будівлі.
Влаштування котловану
При низькому рівні залягання ґрунтових вод буде досить зовнішньої гідроізоляції: використовуються цементно-полімерні суміші, гідростеклоізол, мастики, гідроізолюючі суміші, матеріали на полімерній основі.
У виритому котловані необхідно зробити відсипання піщано-гравійної подушки з подальшим облаштуванням стяжки.
Монтаж опалубки і армування
Виконується монтаж зовнішньої опалубки, армування, монтаж внутрішньої опалубки.
Установка опалубки і армування — дуже відповідальні завдання будівельного процесу, які необхідно виконувати тільки кваліфікованим фахівцями. Від кожного кроку залежить міцність, довговічність і якість майбутнього басейну.
Застосовуються наступні види опалубки: дерев'яна, фанерна, або уніфікована металева. Басейни складної конфігурації зводяться за допомогою фанерної опалубки, яка повинна витримувати тиск бетонного розчину, для уникнення деформації і випинання.
Сталева арматура, і спеціальний в'язальний дріт не повинні бути із застосуванням зварювання, так як це впливає на її корозійну стійкість. Технологічні норми свідчать, що при будівництві необхідно дотримуватися відстані між стрижнями арматури і використовувати відповідний її діаметр.
Бетонування
Тут є пара способів.
Перший: заливка дна і стін з виключенням «холодних швів», так як бетон не встигає затвердіти. Перерва між заливкою дна і стін басейну повинен становити не менше чотирьох годин.
Другий і популярніший: в перший день проводиться заливка дна, а по закінченні одного-двох днів — заливка стін басейну. При бетонуванні необхідно використовувати вібратор для ущільнення бетонної маси, інакше в готовій чаші можуть утворюватися порожнечі і раковини, що істотно знизить міцність бетонної конструкції.
На етапі бетонування облаштовуються ніші і прорізи під закладні деталі.
Обробка чаші басейну
Коли бетон затвердів, а опалубка знята приходить час обробки. Це і вирівнювання стін і дна басейну штукатурним шаром, і установка закладних елементів, гідроізоляція і облицювання мозаїкою або плиткою. Після висихання штукатурного шару встановлюють заставні елементи: форсунки повернення води, донні сливи, і скімери, протитечії, гейзери, водоспади, массажники і т.д.
Ви можете дізнатися всі подробиці у наших фахівців замовивши консультацію, а також замовити проєкт басейну у інженерів-проектувальників.
Сервісний центр
0 (800) 50-34-24