- Про радіатори в системі опалення
- Етапи монтажу на прикладі алюмінієвого радіатора
- Чому самостійна установка радіаторів неприпустима
- Залишилися питання? Задайте їх прямо зараз
Монтаж радіаторів опалення
Де б вам не потрібен був монтаж радіаторів опалення — це однозначно місце, де має бути тепло. Наступні завдання, які лягають на опалювальні системи:
економічність, естетичність і безпека.
У сучасному світі радіатори опалення відмінно справляються з усіма цими завданнями і ефективно працюють. В асортименті нашого інтернет-магазину ви можете побачити широкий вибір різноманітних радіаторів.
Радіатори опалення діляться на наступні види:
- алюмінієві або секційні;
- сталевіабо панельні;
- чавунні, масивні, колись нам всім знайомі;
- біметалеві, з двох типів металу.
Кожен вид радіатора вимагає особливого підходу до монтажу і певних знань.
Трапляється, що приміщення потребує заміни радіаторів через знос старих, наприклад, на якому б етапі ремонтних робіт ви не знаходилися, наші фахівці із задоволенням прийдуть на допомогу.
Етапи монтажу алюмінієвого радіатора:
Монтаж алюмінієвих радіаторів проводять на підготовленій поверхні стіни з розміткою і всіма перевіреними елементами комплектації, згідно з проектом опалення радіаторами. Монтажники готують необхідну наявність з'єднувальних фітингів, заглушок, вентилів, терморегуляторів, запірних кранів і інших комплектуючих. Як правило, радіатори встановлюють під вікном.
Детальніше про етапи:
- Зібрати за допомогою спеціального обладнання радіатор посекційно, використовувати якісні термостійкі прокладки.
- Провести опресовування для перевірки на герметичність при тиску. Якщо радіатор кілька хвилин витримує без втрати тиску в радіаторі — то він готовий до установки.
- Рекомендується використовувати радіатори заводської збірки для надійності. Якщо ви проводите монтаж радіаторів самостійно — в момент придбання варто звернути увагу на якість покриття, відсутність відколів і пошкоджень. Не знімайте пакувальне покриття до закінчення ремонтних робіт.
- Приєднуючи теплопровідні труби до радіатора з одного боку, не рекомендується надмірно збільшувати кількість його секцій. У разі опалення штучною циркуляцією, радіатори з більш ніж 24 секціями (гравітаційна система — більше 12) рекомендується застосовувати різнобічну схему приєднання до теплопроводу.
Схема підключення впливає на теплову ефективність і може дещо відрізнятися від заявленої виробником.
Оптимальна тепловіддача досягається шляхом правильних відстаней при установці:
від стіни — 60-100 мм;
від стіни до задньої сторони радіатора — 2-5 см;
від верхньої частини ніші або підвіконня — 10 см.
Запірно-регулююча арматура призначена для регулювання тепловіддачі радіаторів. Нею можна користуватися або в ручному режимі, або в автоматичному (при застосуванні термостатичних клапанів). А також вона використовується для відключення радіаторів від системи опалення від магістралі опалення в аварійних ситуаціях.
Однотрубні системи опалення багатоповерхових будинків виключають установку терморегулювальних елементів (термостатичні клапани), якщо немає перемички між прямими та зворотніми трубами.
Іноді до складу комплектації алюмінієвих радіаторів входить:
- автоматичний або ручний клапан випуску повітря;
- заглушка;
- перехідники від теплопроводів до секцій радіатора різних діаметрів;
- прокладки;
- кронштейни або стійки;
- ніпелі для приєднання (нарощування) секцій радіаторів.
Монтаж алюмінієвих радіаторів повинен проводиться виключно атестованими кваліфікованими фахівцями, які мають ліцензії на даний вид діяльності. Такі діючі вимоги БНіП, умови технічних паспортів і інструкцій заводу-виготовлювача.
При самостійній установці радіаторів в системі опалення ви ризикуєте втратити гарантію не тільки на радіатори, а й на інші елементи системи опалення з якими вони пов'язані: котел, тепла підлога, насос, розширювальний бак і т. д.
Замов безкоштовну консультацію експерта і ми Вам перетелефонуємо за декілька хвилин!
|
Замовити послугу
|
Товары по акции
Сервісний центр
0 (800) 50-34-24