Системи каналізації — це одна з необхідних вимог для запуску в експлуатацію практично будь-якого приміщення, де живуть або працюють люди. Для повноцінної і ефективної роботи даних інженерних систем необхідний не тільки правильний монтаж, а й попереднє йому проектування. Етап, коли здійснюється підбір і правильне планування каналізаційних систем.
- Про каналізаційні системи
- Види каналізації
- Етапи монтажу внутрішньої каналізації
- Очисні споруди
Що включає в себе каналізація
Каналізаційні системи включають в себе збір і відведення продуктів життєдіяльності людини. Це може бути як господарсько-побутова каналізація, так і стічні води опадів. Порушення роботи каналізації загрожує погіршенням санітарно-епідеміологічної ситуації місцевості. Також в системи каналізації варто віднести очисні споруди, які призначені для очищення стічних вод
Цілі і місце розташування систем каналізації:
— внутрішня каналізація. Збору стоків всередині будівель і доставка їх в систему зовнішньої каналізації;
— зовнішня каналізація. Збір стоків від будівель і доставки їх до очисних споруд або до місця скидання в водоприймач;
— система очищення стоків.
Внутрішня каналізація
Монтаж системи каналізації всередині приміщень починається з її введення в будинок. Її можна монтувати по грунту, фундаменту, стінам або стелі.
Якщо ви вмонтовуєте внутрішню каналізацію по грунту першого поверху, то вмонтовуйте її, проливайте і засипайте. А водопровід змонтуєте по чорновий стяжці після її заливки. Якщо вмонтовуєте по фундаменту, стін або стелі, то необхідно врахувати, що труби водопостачання підуть поверх труб каналізації або поруч з ними.
Необхідно так розташувати сантехніку, щоб унітаз був ближче до стояка або введення каналізації.
Найважливішим принципом монтаж системи самопливної каналізації є вимогою установки труб під ухилом. Це профілактика частих засмічень в трубах. Мінімальний ухил - 2-3 см на 1 метр.
Для раковин, душових і ванн як правило використовують труби діаметром50 см, для унітазів - 110 см. Добится в підлозі необхідного кута нахилу важко, тому труби прокладаються в штробі стіни.
Фанові (повітряні) стояки монтуються вертикально. Труба повинна вести за покрівлю, щоб повітря, яке утворюється в каналізаційній системі виходило за її межі.
Фановий стояк — важливий елемент в будинку. Це спеціальна труба, яка з'єднує каналізаційну систему з повітрям. Без нього може трапиться порушення в роботі гідрозатвора і проникнення в приміщення каналізаційних газів
Очисні споруди
Стічні води повинні очищатися механічно, повним біологічним способом та знезаражуватися хлором.
Стічні води по напірному колектору надходять в приймальну камеру очисних споруд, там гаситься натиск стічних вод. Проходять механічну очистку на решітках, в піскоуловлювачах і первинних відстійниках, де стічні води звільняються від плаваючих речовин.
Далі вода подається на біологічну очистку в резервуар аеротенк де протікає стічна вода, змішана з активним мулом, там відбувається біохімічне очищення.
Після аеротенків вода надходить у вторинні відстійники, які розшарується мулову суміш, мул буде окремо від води за допомогою коагуляції. Іл буде відкачано назад в аеротенки ерліфтами. А вода надходить в контактний резервуар, де буде знезаражена хлором, після чого по колектору відводиться у водойму.
Монтаж каналізації грає важливу роль у всій інженерній системі. Вчасно усувати засмічення, вдаватися до сервісних робіт і довіритися професіоналам — запорука тривалого періоду експлуатації і надійності системи.
Сервісний центр
0 (800) 50-34-24