Контактна інформація

Який твердопаливний котел обрати

Який твердопаливний котел обрати - Теплоцентр

Вибрати твердопаливний котел для опалення приміщення — не просте завдання, яке потребує детального ознайомлення. Ми піднімемо основні питання щодо опалення твердопаливним котлом та розглянемо їх основні види.


Твердопаливні котли вибирають, як правило, для опалення приватного будинку. Вони важкі і потужні, для них потрібне окреме приміщення з хорошою витяжкою. Спочатку вибору потрібно орієнтуватися на потужність котла. Для цього потрібно враховувати розмір опалювальної площі, а також, що не менш важливо, розуміти рівень теплоізоляції приміщення. Ідеальний варіант — доручити розрахунок потужності досвідченим фахівцям.

Твердопаливні котли працюють на вугіллі, дровах, а також на євродровах (пресована стружка).

Дрова економічніші за вугілля. Чим дрібніше дрова, тим швидше вони прогорають, проте дають більше тепла, а великі дрова з меншою тепловіддачею, але і з меншою кількістю завантажень. До того ж, дрова повинні бути добре підготовлені для опалення, а саме — дворічної давності.

Якщо місця для зберігання дров немає, то можна топити вугіллям. Антрацит дає найвищий ККД, буре вугілля — на 10% менше, дрова — ще менше. На вугіллі топити простіше, воно довше горить, його не потрібно так часто підкидати, дає багато жару. Але, залишає чорні сліди, які в'їдаються в поверхню і воно не є екологічно чистим.

Паливні брикети або евродрова горять довго і рівномірно, не залишають після себе багато золи, якщо сировина дійсно якісна. Ціна на них більш висока, ніж на дрова і вугілля.

Ще один параметр, що впливає на вибір: Збільшуючий ККД котла теплозахист між обшивкою котла та теплообмінником. Тут застосовується товстий пласт високотемпературної мінвати. Якщо котел високої якості, то обшивка при розпалюванні котла не нагрівається.

Розпалювання

Існують два види подачі палива в твердопаливних котлах: з автоматичною і механічною подачею. Автоматика, що логічно, практично не потребує втручання, підтримувати вогонь доводиться рідко. Продуктивність і якість роботи опалювальної комунікації буде вища. Механічне завантаження виконується вручну. Такі котли дешевше і періодично систему потрібно буде чистити.

Сталевий або чавунний твердопаливний котел

Тут мається на увазі матеріал теплообмінника. Кожен має свої переваги і недоліки. Розглянемо їх.

Сталевий теплообмінник

Вибираючи сталевий котел дуже важливо поцікавитися якістю стали, яка використовується для деталей теплообмінника, а саме товщиною і маркою. Стандартний листовий метал сприйнятливий до деформації і корозії, тому краще вибирати той, де пластини теплообмінника мають товщину 4 мм і вище.

Плюси сталевих котлів:
 • Ударопрочність. Сталь має більш високі пластичні властивості, ніж чавун;
 • Стійкість до температурних змін води на вході котла і екстремальним тискам всередині нього;
 • Різноманітність конструкцій;
 • Простіший в обслуговуванні та ремонті (легше очищення теплообмінника);
 • Можливість доповнень, наприклад охолоджувані колосники і водні полки (конвекційні канали);
 • Дешевизна в порівнянні з чавунними.
Мінуси сталевих котлів:

 • Менший термін експлуатації в порівнянні з чавунними;
 • Можливість прогорання.

Чавунний теплообмінник

Виробляється способом лиття з певною кількістю секцій. Чим більше секцій, тим вища потужність котла. Відділи чавунного котла за допомогою нарізного сполучення і високотемпературного герметика з'єднуються між собою. Тому, якщо секція вийде з ладу — її можна замінити. Висока стійкість чавуну до великих температур впливає на термін експлуатації і продуктивність. У чавунних котлах спалюється будь-який вид твердого палива: дрова, кокс, вугілля, евродрова.

Плюси чавунних котлів:

 • Тривалий термін служби, більше 25 років;
 • Стійкість до корозії. Багато виробників сміливо дають 10-річну гарантію на теплообмінник;
 • Підвищений рівень ККД. Легко видаляється накип при промиванні опалювальної системи;
 • Можливість ремонту (замінні секції);
 • Менший розмір в порівнянні зі сталевим такої ж потужності.
Мінуси чавунних котлів:

 • Низька стійкість до різких температурних перепадів води, може тріснути теплообмінник. Їх добре використовувати з змішувальними вузлами. Не можна завантажувати холодні дрова з вулиці;
 • Сприйнятливість до поштовхів і ударів (важче транспортувати);
 • Теплова ефективність нижче в порівнянні зі сталевими.
Який твердопаливний котел вибрати вирішувати вам на основі максимальної проінформованості. Спиратися необхідно на широкий набір знань або доручити це завдання професіоналам, описавши при цьому тільки вихідні дані: який простір потрібно опалювати, скільки людей в ньому буде перебувати і як часто, які тепловтрати приміщення і так далі.

Професіонали нашої компанії складуть для вас детальний обгрунтований проект для опалення твердопаливним котлом.
Зателефонуйте або напишіть нам і ми з задоволенням вам допоможемо!Фотогалерея

Завантаження коментарів ...