Який котел вибрати в квартиру
→ широкий асортимент котлів на сайті ←
Відчувати себе вдома комфортно дозволяють базові зручності — наявність тепла і гарячої води. Найбільш обгрунтований спосіб це забезпечити — обзавестися індивідуальною опалювальною системою. Новобудови, як правило, мають автономну систему опалення с самого початку, а жителі старого фонду часто замислюються над зміною централізованого опалення.
Ми спеціалізуємося на системах опалення більше 20 років! Тут постараємося створити у вас максимально зрозуміле уявлення про те, який котел вам потрібен в квартирі.
Три основні види
Для квартири зазвичай вибирають газовий або електричний котел. Твердопаливний — занадто громіздкий, більш гучний, вимагає особливого монтажу (установки димоходу) і частіше розрахований для великих приміщень.
Думаючи над тим, який котел вибрати для квартири спочатку оцініть ресурси квартири. Наприклад, неможливо встановити газовий котел, якщо у вас немає в будинку газової магістралі. Або не вигідно встановлювати електрокотел з ненадійними лініями електропередач.
Крім того, що ви можете вибрати котел по виду палива, ще необхідно звертати увагу на технічні характеристики. Для маленької квартири підходять не всі газові котли, наприклад, деякі підлогові можуть виявитися занадто гучними, а для обв'язки знадобиться додаткове місце.
Газовий або електричний?
Всі ми хочемо заощадити, тим більше на опаленні. Питання про зміну тарифів на газ і електрику актуальне кожен сезон і як зміниться вартість ресурсів в майбутньому — невідомо. Тут ще варто враховувати термін служби цих двох котлів так як в результаті, все це впливає на вигідність покупки. А також, ціна покупки — навіть на самі автоматизовані електричні котли нижча аніж газових аналогічних котлів. Газові котли, які обігрівають до 200 м2, як мінімум в два рази дорожче електричних таких же.
Потужність котла
Коли ви визначилися який котел вам підходить більше газовий або електричний, ознайомтеся з параметром потужності. Від його правильного розрахунку буде залежати якість опалення і фінансові витрати в результаті. Є безліч формул для розрахунку. Ось одна з них: 1 кВт на 10 квадратних метрів житла. Для південних областей цей показник може бути нижче - 0,7 - 0,9 кВт. Але ця формула не досконала. Адже варто враховувати такі фактори, як якість радіаторів, тепловтрати приміщення, двоконтурний або одноконтурний котел і т. д.
Двоконтурний або одноконтурний
Якщо в ваш будинок централізовано подається гаряча вода, можна вибрати двоконтурний котел, що працює тільки на контур опалення. При цьому ви, звичайно, не керуєте подачею гарячої води. З одноконтурним котлом можна встановити бойлер або поставити двоконтурний котел, який зможе працювати не тільки на опалення, але і на подачу гарячої води.
Як працює газовий котел
На ринку існує велика кількість газових котлів. У них два основних компоненти: фітіль і теплообмінник. Як працює газовий котел? Агрегат являє собою складний інженерний апарат з датчиками контролю за роботою системи. Вони дозволяють безпечно використовувати котел в автоматичному режимі.
Основний принцип роботи датчиків — аналізувати та сигналізувати системі про зміни. Ось основні датчики для правильної та безпечної роботи котла:
-
датчик протоку ГВП визначає графік роботи в режимі опалення або гарячого водопостачання;
-
датчик тяги визначає силу тяги в апараті і паливо коректно спалюється, продукти горіння виводяться з приміщення назовні;
-
датчик тиску запобігає перегріванню при різкій зміні тиску газу або при зменшенні протоки води;
-
датчик температури інформує систему про зміни температури води. Буває зовнішній датчик (накладний) і занурений (контактує з теплоносієм) .Таких датчиків може бути аж до 5 штук.
Паливо загоряється за допомогою електронного або автоматичного розпалу. Після чого відбувається нагрівання і циркуляція рідини, по системі опалення.
Теплообмінники
У двоконтурних котлах теплообмінники відповідають як за підігрів теплоносія в системі опалення, так і за ГВП. Найбільш популярні теплообмінники — мідні, чавунні і сталеві. Чавунні стійкі до корозії і за рахунок цього більш довговічні, але не терплять постійних перепадів температур і механічних пошкоджень. Сталеві більш стійкі. Влаштовані по принципу «труба в трубі»: із зовнішньої проходить вода для системи опалення, а по внутрішній — санітарна вода. Розташований теплообмінник над пальником, що дозволяє швидко нагрівати воду для санітарних потреб.
Якщо у вас залишилися питання — ми будемо раді вас проконсультувати.
Повний асортимент котлів можна подивитися тут.
- Коментарі