Як відвести воду з ділянки? - сторінка 2
Дізнатися чи потрібно вам робити дренаж на ділянці можна, прочитавши статтю.
У цій статті ми дізнаємося, що таке дренажна система і які її види існуют, а також визначимо передумови для її монтажу.
Радимо Вам поставитися до питання з дренажем найсерйознішим чином. Адже це не лише справа естетики.
Дренаж дозволяє зберігати ваші будівлі, ваш заміський будинок від руйнування, а цокольні поверхи та підвали від вологи, грибків та плісняви. Детальніше про це далі:
1. Кому потрібно робити дренаж?
2. Які питання вирішує дренаж?
3. Як правильно підібрати труби для дренажу
Дренаж – це видалення надлишків води з поверхні ділянки або з глибини ґрунту. Однією з головних завдань дренажної системи відвести зайву воду від фундаментів будівель та споруд, щоб не відбулося видавлювання будівлі з ґрунту під час морозів або щоб не поплив ґрунт, особливо в місцях із глинистим ґрунтом.
Також завданням дренажу є відведення вологи від цокольних приміщень та підвалів. Тому що яка б гідроізоляції не було, надлишки води могли бпроникнути через будівельні конструкції. А це спричинить появу вогкості, утворення цвілі та інших грибків.
Важливим є дренаж і для каналізації. При високому рівні ґрунтових вод дренажна система вбереже септик від видавлювання із землі.
Ще дренаж запобігає перезволоженню ґрунту. На грамотно обладнаних ділянках вода не застоюватиметься. Сюди можна віднести, що така система дозволяє зберегти від розмивання верхній родючий шар землі.
Коли потрібна дренажна система?
Дренажну систему важливо продумати на стадії планування облаштування ділянки. Вид дренажу вибирається залежно від того, який склад ґрунту на ділянці та рельєф.
Осушувальна система необхідна коли:
-
ґрунтові води знаходяться близько до поверхні
-
ділянка має глинистий ґрунт
-
ділянка полога і вода не стікає під ухил
-
ділянка знаходиться на схилі і при випаданні опадів із верхніх рівнів вода стікає на ділянку
-
ділянка перебуває у низовині, і вода з вищих місць стікатиме на ті, що нижче.
Дренаж може бути наступних типів:
-
відкритий, для цього використовуються спеціальні дренажні канави.
-
глибинний або закритий, застосовуються дренажні труби.
-
засипний, для засипки застосовують гравій, цегла, бут
Відкритий дренаж
Найпростіший спосіб вирішення дренажного питання – це відкритий дренаж. Периметр ділянки обкопують відкритими канавами завглибшки близько 0,7 метра та завтовшки 0,5 метра. Стінки канави роблять скошеними, кут скосу близько тридцяти градусів. Вода з таких канав стікає до стічної канави, яку роблять спільною для кількох ділянок.
Під час опадів та танення снігу вода з поверхні відводиться за допомогою відкритого дренажу. Якщо ділянка знаходиться на схилі, відкриті дренажні канави успішно відводять воду. Розташовані поперек схилу канави, перехоплюючи воду, що стікає зверху, направляють її в загальний поздовжньо розташований водотік і виводять за межі ділянки.
Глибинний дренаж
При глибинному дренажі в землі прокладають мережу дренажних труб, за допомогою яких ґрунтові надлишки вологи відводяться в окремо розташовані дренажні колодязі. Для цієї мети зараз застосовують труби з полівінілхлориду.
Найчастіше беруть труби діаметром 63 та 110 міліметрів. Зовнішня поверхня гофрована, а внутрішня гладка, причому по всій довжині розташовані отвори. Труби укутують спеціальними геотекстильними матеріалами чи полотнами кокосових волокон. Це робиться для того, щоб відбувалася фільтрація піску та ґрунтових частинок.
Засипний дренаж
Засипний дренаж схожий із закритим, проте різниця між ними в тому, що замість труб у даному випадку траншею до половини заповнюють великим щебенем або битою цеглою. Верхню частину траншеї засипають дрібнішою фракцією – дрібним каменем чи гравієм. Верхній шар дренажу виконують із ґрунту.
Засипний дренаж досить швидко замулюється. Попередити це можна за допомогою створення додаткового шару, що фільтрує, з геотекстилю або тектону.
Вибір труб для систем осушення
Раніше системи водовідведення влаштовували за допомогою азбестоцементних та керамічних труб. Це вимагало значних витрат праці, а азбестоцементні труби могли завдати шкоди екології ділянки.
У наші дні ці матеріали замінив пластик і для цього застосовують спеціальні пластикові труби з перфорацією. Щоб збільшити міцність труб їх роблять гофрованими.
Пам'ятайте, що для того, щоб організувати правильний дренаж ділянки, спосіб укладання труби вибирають відповідно до типу ґрунту таким чином:
При грунті, що складається з щебеню, матеріалом, що фільтрує, можна знехтувати і викласти труби без нього
Для глинистого ґрунту теж можна фільтруючий матеріал не використовувати. Тільки в цьому випадку необхідно підсипати щебінь на висоту не менше ніж 20 сантиметрів
Для суглинистого ґрунту заливання отворів можна запобігти, обернувши трубу геотекстилем.
Для піщаного ґрунту фільтр з геотекстилю доповнюють щебеневою підсипкою навколо дренажної труби.
Можливий варіант купівлі труб із вже накладеним геотекстильним покриттям. Це дуже зручно, тому що дозволяє провести дренаж на дачній ділянці швидше і не вимагає окремо купувати цей матеріал та вручну обмотувати труби.
Якщо у вас є питання з дренажу або ви готові довірити цю справу нашим фахівцям, телефонуйте нам і ми обов'язково вам допоможемо.
Товари
- Коментарі