Види з'єднань між трубами
Найчастіше система трубопроводу, яка вже встановлена, сама говорить про тип з'єднання. Ознайомившись з матеріалом, який буде викладено нижче, ви можете докладніше знати про різновиди з'єднань, які може мати трубопровідна арматура. Крім того, буде викладено інформацію про переваги та недоліки окремо взятих сполучень. Матеріал дозволить значно простіше орієнтуватися у цьому питанні.
1. Особливості з'єднання труб з запірною арматурою.
2. Фланцеве з'єднання: основна інформація
3. Різьбове, муфтове з'єднання: основна інформація
4. Штуцерне з'єднання: основна інформація
5. Зварювальний метод
6. Швидкознімне клампове з'єднання: основна інформація
7. Про компанію Технопропозиція
Існує кілька основних способів приєднання трубопровідної арматури та іншого промислового обладнання всередині технологічної установки чи процесу . Хоча кожен спосіб виконує ту саму функцію, всі вони мають власні про і контра. Вибір оптимального способу приєднання до труби обумовлюється кількома факторами:
Чинники для вибору типу приєднання трубопровідної арматури до трубопроводу.
- Клас тиску (міцності) при цьому слід враховувати, що типи приєднань, дозволені для цих умов одним стандартом, можуть бути заборонені іншим.
- Пророблення запобігання витоку - різні типи сполук мають різну ймовірність виникнення витоків.
- Можливі варіанти первинної установки
- Призначення функції клапана і його типом ( рекомендації щодо вибору типу запірної арматури в залежності від умов експлуатації / залежно від монтажних і конструкційних вимог, що пред'являються )
- Легкість та доступність заміни обладнання, при цьому ще при виборі клапана слід подбати про те, щоб він мав стандартну будівельну довжину , а не унікальну
- Доступність огляду та обслуговування
- Відповідність традиціям та стандартам галузі та/або підприємства
- Розмір та вага
- Вартість
Основні способи приєднання трубопровідної арматури до трубопроводу та/або технологічного процесу
Можна виділити 6 основних типів з'єднань:
- Різьбові
- Зварені
- Фланцеві ( Flanged) / Люг = Різьбові вуха (Lugged) / Міжфланцеві (Wafer) там же описані три-клампи (клампони) і SAE фланці, в тому числі роз'ємні фланці
- Прес-з'єднання = обтискні з'єднання = компресійні з'єднання ( Compression) - там же описані пуш = натискні та штуцерні шлангові на хомуті з'єднання
- Роз'ємні сполучні муфти у т.ч. накидні гайки (Union)
- Монтаж (приєднання) на опору або корпус іншого пристрою (Manifold-mount
Фланцеве з'єднання: основна інформація
Під з'єднанням фланцевого типу розуміють те, що складається з двох металевих пластин, які прилягають одна до одної. Варто зазначити, що в пластинах встановлені з'єднання, за допомогою яких проходять шпильки та болти. Вони затягуються гайками з іншого боку, притискаючи фланці одна до одної. Для забезпечення більшої міри надійності та герметичності з'єднання, на подібних пластинах є виступи та пази. У свою чергу між пластинами металевого типу також відбувається встановлення прокладок. Як правило, пластини цього виду виконуються в округлій формі. Рідше можна зустріти варіанти, що мають форму квадрата, прямокутника і трикутника. При цьому вартість їх виробництва є дещо більшою. Використовуються також такі варіанти фланців, які вимагають обмежень простору.
Фланцеве з'єднання має таку назву від слова "flansch", яке означає те саме, що і в російській мові. Це звичайна металева пластина, оснащена спеціальними отворами.
Говорячи про трубопровідну арматуру, цей вид з'єднання є одним з найпоширеніших. З метою виробництва фланців використовується чавун, який є ковким та сірим. Також застосовується і сталь. Варто відзначити, що використання сірого чавуну стає одним з найдорожчих рішень, але при цьому, ковкий чавун, найчастіше, дозволяє витримати значно більший тиск, а також спектр температурних рішень. Більш дорогим і стійким рішенням є литі фланці, які виготовлені зі сталі. Але при цьому сталь більшою мірою піддається пластичним деформаціям. Вона більш тендітна, але при цьому дозволяє відмінно тримати форму чавуну.
Фланцеве з'єднання має наступні переваги для застосування:
-
Високі показники міцності та надійності.
-
Можливість витримати високий тиск.
-
Відмінна ступінь герметичності, що залежить від застосовуваних ущільнювачів.
-
Можливість здійснювати багаторазове встановлення та демонтаж.
При цьому фланцеве з'єднання має і певні недоліки. Зокрема, у цьому випадку йдеться про:
-
Велику масу через досить великі габаритні розміри.
-
Великий витрата металу і трудомісткість виробничого процесу, а відтак вартості установки.
Недоліком також є необхідність регулярно підтягувати болти, що притискають фланці. Це необхідне забезпечення належного рівня герметичності. Особливо це важливо в тих системах, в яких труба піддається регулярній вібрації або стрибкам температури.
Різьбове, муфтове з'єднання: основна інформація
Різьбове, муфтове з'єднання є одним із досить поширених видів. При цьому відмінною особливістю даного різновиду пристосувань є те, що воно орієнтоване на трубопровідні системи, що мають невеликий діаметр. Тиск у трубі також має бути малим. Суть цього способу з'єднання є досить простою. В даному випадку одна труба накручується на іншу і таким чином відбувається їх надійне з'єднання. Процес нарізки різьблення на трубі здійснюється за допомогою спеціалізованих інструментів.
Різьбове, муфтове з'єднання може мати різні варіанти виконання. Наприклад, різьблення може бути однаковим з усіх боків. Зазначимо, що стандарти різьблення регулюються відповідними стандартами. Це необхідно враховувати під час вибору.
Для того, щоб досягти показників герметичності різьблення, у них застосовуються додаткові ущільнювачі. В даному випадку йдеться про спеціальні стрічки ФУ, лляну нитку, а також шар густого мастила. Вони наносяться із зовнішнього боку різьбового з'єднання.
Штуцерне з'єднання: основна інформація
Цей різновид приєднання використовується на кранах, розміри яких є дуже маленькими. У разі приєднання арматура може бути підтягнута до різьблення на трубі за допомогою гайки накидного типу. Вона використовується для труб, що мають вузьке призначення, наприклад, лабораторних. Крім того, даний тип приєднання застосовується з метою встановлення трубопроводів різних пристроїв вимірювального типу.
Використовуючи штуцерне з'єднання арматури, що використовується в трубопроводі, можна виділити такі переваги:
-
Доступна вартість.
-
Відсутність додаткових деталей, призначених для установки.
-
Простота виконання монтажу.
Існують у цьому випадку також і недоліки. Зокрема, під ними розуміють
-
Неможливість використання штуцерного з'єднання на трубах високого тиску.
-
Складність накрутки арматури на різьблення при використанні на трубах з великим діаметром.
-
З'єднання приварного типу: основна інформація
Метод зварювання
При виконанні установки труби досить часто зустрічається, що на її кінцях відсутні будь-які доповнення, що дозволяють виконати з'єднання. В даному випадку приєднати одну трубу до іншої можна шляхом виконання зварювальних робіт. Вважається, що при правильно виконаних роботах даний тип з'єднання буде одним з найнадійніших і герметичних. Вірне виконання з'єднання дозволяє отримати повністю структурну відповідність матеріалів. Здійснивши приварювання засувки або крана до труби, людині не доведеться підтягувати болти, наприклад, як це робиться в з'єднанні фланцевого типу. Крім усього іншого, ціна та маса подібної арматури буде цілком доступною.
Цей різновид з'єднання досить часто використовується на системах трубопроводів, через які здійснюється транспортування рідин і газів, що є небезпечними для організму людини. Щоб усунути можливість навіть найменшого витоку, забезпечуються максимальні показники герметичності. Найголовніше у реалізації цього питання це правильне виконання робіт майстром. Зокрема, перед зварювальними роботами кінці труби готуються.
Серед переваг даного виду сполук виділяють:
-
Забезпечення повної герметичності.
-
Доступна ціна.
-
Невелика маса.
-
Невеликі розміри з'єднання.
Є також недоліки, серед них можна назвати:
-
Роботи мають виконуватися кваліфікованими фахівцями.
-
Процес демонтажу з'єднання дуже складний.
Швидкознімне клампове з'єднання: основна інформація
Даний тип приєднання, прийнято вважати одним із найсучасніших. Найчастіше його використовують у промисловій сфері. Зокрема, можна зустріти з'єднання труб, які використовуються для забезпечення функціонування підприємств, що працюють у таких галузях як:
-
Харчова промисловість.
-
Виробництво лікарських засобів.
-
Випуск стерильних виробів
Справа в тому, що даний тип з'єднання труб дозволяє на регулярній основі здійснювати зняття та чистоту, а також дезінфекцію обладнання.
З'єднання цього виду складається з двох штуцерів, хомута та ущільнювача. В даному випадку хомут притискає два штуцери до ущільнювача, що в результаті дозволяє забезпечити герметичність з'єднання.
Зазначимо, що незалежно від обраного типу з'єднання роботи повинні виконуватися кваліфікованими фахівцями, які мають досвід роботи. Тільки в такому випадку можна стверджувати, що в процесі експлуатації трубопровід не матиме проблем.
- Коментарі