Теплоакумулятор для системи опалення
Час на прочитання 4 хв. 35 сек
- На що варто звернути увагу обираючи акумулюючу ємність?
- Топ-5 причин встановити теплоакумулятор
- Правила розрахунку необхідного обсягу теплоакумулятора для вашої системи опалення.
- Тонкощі монтажу теплоакумулятора та підключення в систему опалення.
Сучасні системи опалення досить швидко зможуть прогріти будинок і при цьому температуру можна регулювати. Але накопичувати теплову енергію і після витрачати на вимогу мешканців або працівників будівлі сучасне обладнання не вміє. Саме для таких цілей слід придбати теплоакумулятори для твердопаливних котлів або інших систем опалення.
Акумулюючі ємності– це бак зі сталі, що має форму циліндра, його висота в кілька разів перевищує діаметр, наповнені рідиною, нагрітою від певного джерела енергії і пристосовані для збільшення ефективності даного джерела енергії.
В якості ізоляційного матеріалу використовується спеціальний поролон, який не дозволяє теплу виходити через стінки. Якщо ви будете знати, що таке тепловий акумулятор і як він працює, то зможете приблизно визначити, наскільки істотним буде зниження енерговитрат, необхідних на опалення будинку це резервуари різного розміру, які
З яким обладнанням працюють буферні ємності:
- З твердопаливним котлом ( найчастіше) для регулювання температури в системі.
- З системами нагріву води (гаряче водопостачання для господарських вимог). Для таких цілей служить верхній тепловий обмінник, виготовлений з кольорового металу. Нержавійка забезпечує чистоту гарячої води, яка відповідає санітарним вимогам.
- З електрокотлом. Якщо встановлений багатотарифний лічильник для електроенергії, то теплоакумулятор прогрівається в нічний період. Саме вночі діє недорогий тариф з низьким коефіцієнтом. У денний час електричний котел відключається.
- З теплонасосом. Мембранний напірний бак відбирає теплову енергію в постійному режимі.
- З сонячним колектором – вода в буферній ємності прогрівається в денний період, коли сонячна активність найбільша.
- З теплими підлогами завдяки нижньому теплообміннику, виготовленому з чорного металу. Бак працює як гідравлічний роздільник, створюючи окремий контур з малою температурою подачі.
Також не завжди і не в будь-якій ситуації вийде розташувати в конкретному приміщенні тепловий акумулятор необхідного об’єму, і дане питання треба продумувати заздалегідь. Коли оцінюється маса теплоакумулятора, то слід враховувати її спільно з усією водою, яка може в нього вміститися.
Наступна характеристика – найбільший допустимий тиск у майбутній або вже працюючій опалювальній системі. він залежатиме від товщини стінок, а також матеріалу, з якого створено виріб, і форми бака.
Матеріал теплоакумулятора. Ємності, виготовлені з вуглецевої сталі, які мають спеціальне покриття для захисту від корозії, за ціною набагато дешевші. Акумулюючі ємності з нержавіючої сталі, природно, дорожчі, проте і гарантійний термін експлуатації даної продукції значно більший.
Наявність допоміжних теплообмінників для опалювального контуру або гарячого водопостачання. Моделі буферних баків вибираються виходячи з складності опалювальної системи.
Встановлення додаткових елементів – вбудовані трубчасті електронагрівачі, монтаж різних спеціальних вимірювальних приладів, а також пристроїв для посилення безпеки використання (клапани, воздуховідвідники і т.д.).
В обов’язковому порядку слід поцікавитися товщиною та якістю теплової ізоляції корпусу теплоакумулятора, щоб в майбутньому не прийшлося вирішувати це питання своїми силами. Чим краще ізольована буферна ємність, тим довше буде в ній зберігатися «теплової заряд».
Підготували для вас експертне відео, де надаємо відповіді на найчастіші запитання клієнтів:
Основні причини, щоб встановити теплоакумулятор в свою систему опалення
А тепер докладніше поговоримо про те, чому Вам може знадобитися теплоакумулятор для системи опалення. В даному контексті опишео переваги саме для підкл.чення ємності до твердопаливного котла, так як цей тандем використовується найчастіше.
Причина №1 – Величезна економія тепла
Коли котел працює на повну силу, на опалення використовується далеко не все виділене тепло. Частина його викидається в димохідну трубу, частина – через відчинені вікна та кватирки. Якщо ж у будинку встановлено буферну ємність для котла, теплова енергія не втрачається просто так. Надлишки тепла нагрівають воду і зберігаються в баку, як у термосі. А коли вогонь у топці згасне, цей резерв тепла продовжить обігрівати будинок. Таким чином можна заощадити до 25-40% виділеного тепла.
Причина №2 – Величезна економія часу
Ще один недолік твердопаливних котлів – потреба кожні кілька годин підкидати дрова. І на це йде досить багато часу. Щоб вирішити цю проблему, також використовують бак акумулятор для опалення.
Буферна ємність накопичує теплову енергію, а потім віддає її до опалювальної системи, збільшуючи розрив між завантаженнями палива. Тобто навіть після повного прогоряння дров у будинку від кількох годин до доби збережеться комфортна температура.
Причина №3 – Продовжує термін "життя" котла
І надмірні термічні навантаження і робота в низькотемпературному режимі однаково руйнівні для котла. У першому випадку метал швидше прогоряє та руйнується, у другому – утворюється багато смоли та конденсату, які поступово роз'їдають стінки та димар. Зовсім інша річ – котел із теплоакумулятором. Він згладжує перепади температури та виключає перегріви. Конденсату теж утворюється значно менше.
Причина №4 – Врятує при перегріві та відключенні світла
Уявіть, що відбувається з добре розтопленим котлом при раптовому відключенні електрики. Вогонь у топці неконтрольовано горить, енергозалежна автоматика не працює. Полум'я спалахує, що в кінцевому підсумку закінчується закипанням теплоносія, пошкодженням водяної сорочки і встановленого на котел обладнання. Як результат – безліч непередбачених витрат на ремонт та виклик майстра.
Такий сценарій виключено, якщо в опалювальній системі передбачено теплоакумулятор. Надлишки виділеного тепла йдуть на нагрівання теплоносія у баку. Котел не перегрівається, а збережене тепло використовується для опалення трохи пізніше. Жодних зайвих витрат, всі у виграші.
Причина №5 – Безкоштовний бойлер (за наявності теплообмінника)
Якщо у Вас немає централізованого гарячого водопостачання, то Ваш варіант – теплоакумулятор з теплообмінником. Сам теплоакумулятор підключають до опалювального котла, а патрубки теплообмінника – ГВП. Вода циркулює по теплообміннику і нагрівається теплоносієм, що знаходиться в баку. Ви отримуєте гарячу воду без додаткових витрат і навіть без бойлера. І на якості опалення це мало позначається.
Так, безперечно, будь-яка система опалення може працювати без теплоакумулятора, але її ефективність при цьому буде вкрай мала, а про зручність навіть говорити немає сенсу.
Правила розрахунку необхідного обсягу теплоакумулятора для вашої системи опалення.
Щоб користуватися теплоакумулятором для опалення, важливо правильно визначити необхідний об'єм бака. При цьому потрібно враховувати, що бак повинен бути досить великим, щоб узяти на себе все тепло від одного (а краще кількох) повного завантаження котла. У середньому розрахунок буферної ємності для твердопаливного котла відбувається так: щоб акумулювати 1 кВт тепла потрібно 30-50 л води. Тому для котла 12 кВт потрібно купити теплоакумулятор об'ємом до 600 літрів.
За основу розрахунку береться обсяг топки, ККД котла, якість палива та інші показники. Вирішити таке завдання може бути складно, тому якщо плануєте замовити теплоакумулятор, розрахунок краще довірте спеціалістам, які його встановлюватимуть. Також можна проконсультуватись з менеджерами нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть з розрахунком та вибором оптимального обладнання, а за необхідності – організують його доставку до Вашого населеного пункту.
Існує також формула розрахунку, яка наводиться в документації на більшість іноземних котлів:
Обсяг буфера = 15 х Н х Qк х (1-0,3 х (Qп/Qхв), де:
Н – час горіння котла при номінальній потужності, г.
Qк – номінальна теплова потужність котла, кВт.
Qп – тепловтрати опалювального приміщення. кВт.
Qмин – мінімальна теплова потужність котла. кВт.
Приклад.Твердопаливний котел з потужністю на дровах 23 кВт. Час горіння закладки 3 години. Мінімальну потужність котла з урахуванням незначного діапазону регулювання приймемо за 20 кВт. Тепловтрати приміщення 20 кВт. Маємо наступний розрахунок:
Обсяг буфера = 15 х 3 х 23 х (1-0,3 х (20/20)) = 724 літри. Округлимо до 750 літрів.
Формула дозволяє розрахувати захист від закипання, оскільки враховує потужність котла і тривалість горіння закладки в максимальному режимі.
Тонкощі монтажу теплоакумулятора та підключення в систему опалення
І хоча питанню вибору акумулюючої ємності присвячено багато статей, його монтаж куди більш важливий для стабільної роботи системи.
Перше, що слід розуміти відразу – бак акумулятор не маленька і далеко не легка штуковина (при обсязі в 150 л бак важить близько 200 кг), яка запросто продавить слабеньку підлогу. Тому місце для установки баку має бути більш ніж надійним. В ідеалі, якщо вже в системі є котел, розширювальний бак і буферна ємність (теплоакумулятор) – слід винести їх в окреме приміщення, в якому і зробити підлогу товстішою. Друге не зовсім очевидне рішення – зробити каналізаційний трап в цьому приміщенні. В цьому випадку при прориві акумулюючої ємності вода просто стече, а речі, меблі і техніка залишаться сухими. Після того, як підлога посилена, а каналізація покладена, можна приступати безпосередньо до установки.
В цілому для монтажу баку вам знадобляться:
-
ключі трубні або ріжкові на відповідний розмір гайок;
-
ФУМ-стрічка або пакля;
-
запірні крани за кількістю патрубків (їх наявність дозволить швидко відключити теплоакумулятор для заміни, без необхідності спуску води з всієї системи);
-
робочі рукавички.
У систему тепла акумулятор встановлюється «насухо». Важливо виставити бак максимально рівно по вертикалі, щоб виключити ймовірність падіння. Після того, як це зроблено, до відповідних виводів акумулятору тепла приєднуються патрубки від опалювального котла, контурів опалення та гарячого водопостачання, а також інших пристроїв (при їх наявності).
Після підключення, система заповнюється водою і проводиться «холодний» і «гарячий» її тест на наявність протікань, який займе декілька годин, але дозволить уникнути сюрпризів в подальшому. На цьому установка завершена і тепер Ваша система має значно більшу експлуатаційну надійність і теплову стійкість.
Якщо ви ще досі не оприділилися - завітайте до нас в шоурум в Чернівцях на вулицю В.Лесина 3А. Експерти Теплоцентру допоможуть Вам з вибором, щоб Ваша система опалення працювала максимально ефективно.
Товари
- Коментарі