Поради щодо вибору ванни
Що потрібно знати перед покупкою ванни
Час на прочитання статті 6 хв 50 сек
Ванна - ключовий елемент ванної кімнати, який сприяє створенню зони відпочинку у вашому будинку. Розмаїття моделей на ринку може збентежити, тому перед покупкою важливо обдумати, яка ванна найкраще відповідає вашим потребам. Особливо слід враховувати розмір, форму і матеріал.
1. Розмір та форма ванни
Розмір ванни
Багато людей мріють про ванну кімнату з розкішною кутовою ванною на дві особи, обладнаною джакузі та вбудованим радіо. Але у типових ванних кімнатах площа зазвичай становить лише 3-6 квадратних метрів. І в них, як правило, ще потрібно розмістити умивальник, пралку і шафки для косметики. Тому важливо збалансувати свої мрії про спа-зону з реальними можливостями приміщення, де планується встановити ванну.
При цьому слід звернути увагу на наступні аспекти:
-
Висота бортика ванни: ідеальною вважається висота 65-70 см. Однак, якщо в родині є діти, люди похилого віку або особи з обмеженими можливостями, розгляньте варіанти з меншою висотою або невеликими ніжками.
-
Глибина чаші: це відстань від бортика або переливного отвору до дна. Оптимальним вважається глибина 50-60 см. Важливо, щоб вода повністю покривала людину, яка лежить у ванні.
-
Довжина і ширина ванни: вони обираються залежно від розмірів ванної кімнати і індивідуальних особливостей сім'ї. Для людей від 160 до 180 см без надмірної ваги оптимальною є ширина чаші 70-80 см і довжина 150-180 см.
Єдине, що треба враховувати – не всі моделі мають велику різноманітність за габаритами.
Форма ванни
Яка форма ванни найзручніша? Це питання індивідуальне, і кожна людина має свою відповідь на це. Крім того, вибір форми ванни залежить від типу приміщення і загальної концепції дизайну. Серед найпоширеніших форм ванн можна виділити наступні:
-
Прямокутні ванни є популярним вибором більшості користувачів через їхню зручність у використанні. Ця форма дозволяє легко вписати ванну у будь-який інтер'єр, будь то просторе чи невелике приміщення. Прямокутні моделі можна встановлювати у кутку, біля стіни в потрібному місці кімнати або в ніші.
-
Овальні ванни, як окремостоячі моделі виглядають привабливо у великих ванних кімнатах. Найбільш вигідно вони виглядають розташовані у центрі приміщення. Овальні варіанти не потребують складного монтажу – вони виглядають стильно, стоячи на ніжках. Їхні м'які, округлі лінії надають приміщенню елегантності.
-
Кутові (симетричні) варіанти ванн найбільш підходять для обмежених просторів. Вони займають мало місця, але при цьому у самій ванні є достатньо простору. Часто ці варіанти оснащені додатковою полицею, розширюючи функціональність сантехніки.
-
Асиметричні варіанти ванн із нерівним фронтальним бортиком - це ще один спосіб заощадити місце. Якщо ви шукаєте ванну нестандартної форми, то це ваш варіант. Вони підходять для будь-яких ванних кімнат і мають додаткові виступи та полички, що розширюють їхні можливості - їх можна використовувати як підставку, сидіння або підголівник.
В залежності від способу установки, ванни можуть бути:
-
Пристінні. Вони встановлюються безпосередньо до стіни, можуть бути прилягаючими до неї або до кількох стін, наприклад, у випадку кутових моделей.
-
Окремі. Такі моделі мають красиво оформлені боковини, і не потребують додаткової панелі. Також мають ніжки, що дозволяє ставити їх хоч по центру ванної кімнати. Але підходять вони для великих приміщень.
-
Вбудовані. Вони монтуються в спеціальне поглиблення підлоги, в окрему нішу в стіні або на так званий "п'єдестал". Часто вони використовуються у приватних будинках.
2. Матеріал ванни
Один з основних критеріїв, на який слід звернути увагу при покупці ванни - це матеріал. Ми розглянемо особливості різних матеріалів ванн, щоб допомогти вам у виборі.
Акрилові ванни виготовлені з 100% акрилу та з пластмаси з верхнім шаром акрилу. Вони наразі мають великий попит. Завдяки природній теплоті акрилу, ванна постійно зберігає кімнатну температуру, а вода в ній остигає набагато повільніше, ніж у сталевих ваннах. Незважаючи на це, акрилові ванни, звичайно, не мають такої високої теплопровідності, як кам'яні, проте їхня ціна значно відрізняється.
Сталеві ванни виготовляються з нержавіючої або конструкційної сталі, покритої емаллю. Основна перевага залізної ванни полягає у її доступній ціні. Ще однією перевагою є різноманітність форм і розмірів. Сталь є легким та гнучким матеріалом. Однак її недоліками є швидке охолодження води та відсутність шумоізоляції.
Кварилові ванни представляють собою моделі, виготовлені з високоякісного і міцного композитного матеріалу, що базується на кварці, акрилі та полімерних екодобавках. Основні переваги виробів з кварилу включають привабливий зовнішній вигляд, легкість та міцність, високу зносостійкість, ефективну звукоізоляцію, простоту у догляді, широкий вибір форм та розмірів, а також високий рівень гігієнічності. Недоліками кварилових ванн є висока ціна, обмежений асортимент супутніх товарів, обмежена термічна стійкість кварилу, що робить небажаною використання дуже гарячої води в них.
Штучний камінь. Використання штучного каменю для виготовлення ванни включає в себе литий мармур, який складається зі штучного каменю на 80% та поліефірної смоли на 20%. Основною базою для штучного каменю є мармурова крихта, але також може бути використана крихта граніту, кварцу, оніксу або малахіту. Деякі виробники використовують кварцовий пісок як базу, створюючи так званий акриловий камінь. Він є більш доступним і легшим за литий мармур, але має в собі піщинки кварцу, які можуть знизити міцність матеріалу та скоротити термін його служби.
Ванни виготовлені з литого каменю, є найбільш витонченими і водночас дорогими. Вони відзначаються стійкістю до пошкоджень (крім дрібного абразиву), простотою у догляді та відмінним утриманням тепла. Однак ці переваги супроводжуються високою вартістю.
3. Додаткові опції
Щоб полегшити щоденну гігієну та зробити процес більш комфортним, сантехніку можна оснастити додатковим обладнанням або вибрати моделі з різноманітними функціями:
-
Ручки та підголівники дозволяють комфортніше влаштовуватися в ванні і забезпечують безпечний вихід та вхід.
-
Сходинки будуть корисні, особливо якщо у вас є діти або ванна призначена для людей похилого віку.
-
Підставки, полички або ніші для засобів гігієни додають зручності та організованості простору.
-
Панелі можуть закривати простір під ванною, і рекомендується обирати фірмові, що відповідають розмірам та дизайну ванни.
-
Гідромасаж благотворно впливає на тонус м'язів, кровопостачання тканин. Аеромасаж забезпечують повітряні форсунки, встановлені на дні. Делікатні бульбашки повітря масажують шкірні покриви, позитивно впливають на кров'яний тиск і лімфатичну систему. Зазвичай в ваннах з гідромасажем від 6 до 8 форсунок. Але в моделях преміум-класу їх може бути кілька десятків.
-
Хромотерапія підвищує загальний тонус організму, благотворно впливає на роботу кровоносних судин. У стінки ванни вбудовуються фіолетові лампи в спеціальних відбивачах, які з усіх боків висвітлюють тіло лежачої в воді людини.
-
Автодезінфекція спрощує догляд за ванною: одним натисканням кнопки можна подати дезінфікуючу речовину, яка автоматично змивається.
-
Датчик рівня води допомагає контролювати рівень наповнення ванни, часто використовується разом із системою гідро- та аеромасажу.
4. Догляд за ванною
Щойно ми купуємо ванну , вона дарує нам свою бездоганність, чистоту та білизну. Щоб зберегти такий стан протягом тривалого часу, необхідно регулярно й правильно доглядати за нею.
Основні вказівки:
-
Після кожного використання ванни рекомендується промивати її теплою водою для видалення залишків піни, частинок шкірного покриву та забруднень. Для цього можна скористатися м'якою губкою або рушником. Варто уникати використання жорстких губок або губок з скребком.
-
Щотижня рекомендується мити ванну миючим засобом. Для акрилових ванн краще використовувати м'які мийні засоби без абразивних частинок або кислот. Для емалевих ванн можна використовувати більш широкий асортимент миючих засобів, проте варто уникати абразивних засобів.
-
Підтримуйте справність кранів і змішувачів у ванній, щоб уникнути витоку води - це одна з основних причин появи накипу та іржі.
-
Уникайте замочування або забарвлення речей з барвниками у ванні.
-
Не кладіть металеві тази на дно ванни, оскільки вони можуть залишати подряпини та чорні смуги на поверхні. Якщо необхідно, під такі предмети краще покласти тканину або спеціальний килимок.
-
Не виливайте у ванну агресивні рідини, такі як вода з пральної машини, фарби, пісок та інше.
-
Якщо у вас джакузі, важливо не відкладати миття ванни і ретельно промити всі внутрішні механізми. Якщо цього не зробити, залишки можуть залишитися в механізмах. Це може відобразитися у наступному використанні, від безперешкодних рудих нальотів до блокування механізмів та, в кінцевому рахунку, поломки. Регулярний догляд за джакузі включає його очищення щонайменше двічі на тиждень.
Товари
- Коментарі