Догляд за кондиціонером: які неприємні мешканці можуть з'явитися на деталях приладу.
У літню спеку і осінню прохолоду, коли температура повітря на вулиці непередбачувана, комфорт вдома дуже бажаний. Порятунком для багатьох є кондиціонер, адже з його допомогою можна забезпечити комфортну температуру.
1. Чим небезпечний неправильний догляд за кондиціонером?
2. Що потрібно знати про догляд за кондиціонером?
Весь наш світ повний бактерій, вірусів, грибків та інших мікроорганізмів, які мешкають скрізь і всюди, навіть в найчистіших приміщеннях. Однак, є в наших будинках місця, де розмножується патогенна мікрофлора дуже швидко. Мова йде про вологе і тепле середовище, одним з яких є фільтр кондиціонерів.
Більшість кондиціонерів працюють з недотриманням основних вимог експлуатації. Це призводить до накопичення в них пилу, а разом із вологістю, особливо в нижній частині обладнання для охолодження, створюється сприятливе середовище для росту грибків та бактерій
Чим небезпечний неправильний догляд за кондиціонером?
Якщо систематично не проводити огляд та чистку деталей кондиціонера - в таких сприятливих умовах починають жити мікроорганізми. Давайте дізнаємось про можливих мешканців кондиціонерів:Легіонелла -бактерія, яка найбільш небезпечна серед тих хто може проживати на деталях кондиціонера. Розмножується у вологому і теплому середовищі (40-60 градусів). Найчастіше місце проживання при порушенні гігієнічних норм -фільтри побутових кондиціонерів, вентиляційні системи. Відомий випадок захворювання легіонельозом трапився в липні 1976 року. Тоді ця бактерія підкосила більше двохсот американських солдата.. За своїми симптомами захворювання дуже нагадувало пневмонію, але починалося більш гостро і протікало важче. В результаті, 34 людини загинули, а збудників захворювання виявили лише через рік у вентиляційній системі готелю, де проживали солдати.
Стрептокок- ще одна бактерія, що живе
в нашому організмі. При великій її концентрації може виникнути біль у вусі, горлі, підвищення температури, неприємний присмак у роті, ломота суглобів, біль у м'язах.
Грибки і цвіль (а точніше – спори) живуть скрізь, де волого і тепло. Кондиціонер - просто ідеальне для цього місце. А циркуляція з потоками повітря кондиціонером є чудовим способом поширення.
Віруси. При різкому перепаді температур людський організм стає більш сприйнятливим до вірусів, абсорбує їх через пори в рази більше, а значить – підвищується ризик вірусних інфекцій.
Масштаби ризику ясні, так, а що ж з цим робити?!
Що потрібно знати про догляд за кондиціонером?
Пил і волога, що накопичуються в кондиціонері, є сприятливим середовищем для розмноження збудників багатьох захворювань.
Дуже важливо дотримуватися гігієни фільтрів - вчасно очищати і заселяти пробіотичними організмами, які стримують поширення мікроорганізмів.
Якщо Ви вирішили придбати прилад і активно ним користуватися- дослухайтесь до кількох порад:
- Регулярно викликайте сервісантів для чистки деталей кондиціонера, які швидко забруднюються - фільтру, теплообмінника), і замінюйте їх за потреби.
- Утворений конденсат не повинен накопичуватись у системі, щоб не створювати умов для поширення збудників.
- Після тривалого відпочинку в роботі, перш ніж ввімкнути кондиціонер, проведіть попередній його техогляд спеціалістом;
- Регулярно провітрюйте помешкання, проводьте вологе прибирання, щоб зменшити кількість пилу, що циркулюватиме у приміщенні.
Замовляйте послуги очистки та техогляду Вашого кондиціонера та інженери- сервісанти компанії Теплоцентр з радістю допоможуть позбавитися від небажаних мешканців на його деталях.
- Коментарі