Керамогранітна плитка
Відкрийте для себе світ керамогранітної плитки: від вибору й укладання до дизайнерських рішень та використання з теплою підлогою та камінами!
Час на прочитання статті 6 хв 45 сек
1. Особливості і види керамогранітної плитки
2. Укладання і догляд за плиткою
3. Керамогранітна плитка для теплої підлоги і камінів
Особливості і види керамогранітної плитки
Керамограніт - інноваційний та універсальний матеріал, що завойовує серця дизайнерів світового рівня. Поєднуючи в собі естетичну привабливість і практичність, цей тип плитки стає незамінним вибором для створення стильних та сучасних інтер'єрів та екстер'єрів.
Керамограніт можна використовувати як для підлоги, так і для стін, а також для фасадів будівель, цоколів, сходових прольотів, терас та басейнів.
Основні конкурентні переваги керамогранітної плитки:
-
Відмінні ізоляційні характеристики - за рахунок відсутності пор керамограніт набуває майже склоподібну структуру, що дозволяє йому витримувати коливання температури та не вицвітати під прямими сонячними променями. В умовах відкритого повітря така плитка слугує не гірше натурального граніту.
-
Екологічність - керамограніт вважається екологічним матеріалом за трьома аспектами: чистота сировини, безвідходне виробництво та відсутність негативного впливу на здоров'я людини та навколишнє середовище під час експлуатації.
-
Міцність та довговічність - плитка з керамограніту набагато міцніша за звичайну кахельну плитку, що робить її більш довговічною. Покриття стійке до подряпин, вологи, перепадів температур та ударів, зберігаючи свій початковий вигляд протягом багатьох років.
-
Універсальність - плитка з керамограніту доступна в різноманітних формах, розмірах, типах поверхонь та з різноманітними відтінками та фактурами. Особливо популярні колекції, що імітують натуральну деревину та камінь, що робить керамограніт популярним матеріалом для оздоблення елітних інтер'єрів.
-
Низьке водопоглинання - завдяки однорідній структурі матеріал стійкий до вологи.
Ще однією особливістю керамогранітної плитки є розмаїття її видів. Матеріали відрізняються дизайном, текстурою і розмірами, що дозволяє власнику легко підібрати облицювання для будь-якого інтер'єру.
За характером текстури розрізняють такі види керамограніту:
-
Матовий: це фактура, яка отримується після виходу з печі, не піддається жодній додатковій обробці. Поверхня матового керамограніту не має блиску, але володіє дуже високою твердістю (8-9 балів за шкалою МОHS) і найвищими експлуатаційними характеристиками, що дозволяє застосовувати його в найжорсткіших умовах.
-
Полірований: шорсткий шар зрізають та полірують, що призводить до блискучої поверхні з "глибиною" кольору. Однак полірована плитка менш стійка до подряпин. Полірований керамограніт більш вибагливий і має чудовий "дзеркальний" блиск, але його структура мікропор порушується, що призводить до зниження зносостійкості і підвищення водопоглинання.
-
Сатиновий: ефект обробленої воском поверхні досягається завдяки прозорим мінеральним кристалам, які наносяться на плитку перед фазою спікання. Результат - поверхня зі своєрідним виблиском і м'якими нерівностями, при цьому структура і експлуатаційні характеристики зберігаються на високому рівні.
-
Фактурний або структурований: це різноманітні форми поверхонь, включаючи імітацію "скелі" або "дерева", різноманітні рельєфні фігури та протиковзкі насічки для сходів. Всі ці фактури зазвичай виготовляються за допомогою фактурних прес-форм, оскільки обробка вже готового керамограніту є неекономічною і знижує експлуатаційні характеристики продукції.
Дизайн керамогранітної плитки визначається матеріалом, який вона імітує. Серед найпоширеніших варіантів дизайну облицювання можна виділити наступні:
-
Імітація цінних порід каменю, таких як мармур, травертин, онікс, базальт.
-
Імітація дерева у різних варіантах: масив, паркет або дошки.
-
Імітація цегли.
-
Імітація бетону.
-
Імітація металу, такого як залізо, сталь, мідь.
Завдяки такому різноманіттю дизайнів облицювання легко поєднується в інтер’єрі з іншими матеріалами. Наприклад, керамограніт можна успішно поєднувати з клінкером, який імітує кам'яну або цегляну текстуру, створюючи ефектне поєднання в інтер'єрі.
Укладання і догляд за плиткою
Що треба враховувати при укладанні керамограніту?
Керамічний граніт є дуже твердим матеріалом, але при цьому він має підвищену крихкість, тому при перевезенні та укладанні потрібно бути обережним. Однак, після укладання він стає монолітним, і крихкість стає непомітною. Необхідно уникати утворення будь-яких порожнин під плиткою, оскільки навіть слабка порожнина може призвести до її розбиття при невеликому ударі. Після правильного укладання крихкість стає неактуальною.
Для кріплення керамограніту застосовуються різні методи, що вибираються залежно від умов застосування та характеру поверхні. Найчастіше використовуються клеї, при цьому шар клею має бути не менше 3 мм. На вулиці залишають зазор 3-7 мм для компенсації температурних деформацій, який потім затирають. У теплих приміщеннях плитку кладуть без зазору. Перед укладанням плитки необхідно ретельно вирівняти підлогу.
У домашніх інтер'єрах переважно використовується керамограніт двох типів: квадратний і прямокутний. Розміри квадратної плитки зазвичай коливаються від 15х15 см до 60х60 см, а прямокутної - від 15х30 см до 120х30 см.
Поради з догляду за керамогранітом
Експерти рекомендують регулярний догляд за керамогранітом, так само, як і за будь-яким іншим видом керамічної плитки. Навіть при всіх його перевагах у використанні, керамограніт потребує певного догляду. Щоб забезпечити ефективний догляд за ним, слід дотримуватися порад фахівців.
Першу чистку плитки рекомендується проводити через добу після укладання. Для цього варто використовувати м'який миючий засіб без абразивних компонентів і змочувати шви після затирки.
Для видалення сухого забруднення з керамогранітної плитки можна використовувати пилосос з м'якою щіткою або протирати поверхню зволоженою тканиною. Для більш глибокого очищення використовуйте побутові мийні засоби з лужними або кислотними компонентами.
Щоб захистити поліровану плитку від глибоких плям, рекомендується щомісяця обробляти її поверхню речовинами на основі силікону або смол. Також можна використовувати засоби на основі натурального або синтетичного воску, які слід наносити м'яким шпателем і рівномірно розтирати по всій поверхні.
Завдяки правильному догляду, керамогранітна плитка збереже свій ефектний вигляд протягом багатьох років, про що свідчить поєднання респектабельного зовнішнього вигляду і унікальних експлуатаційних характеристик. Головне – дотримуватися порад експертів і правил догляду за матеріалом.
Керамогранітна плитка для теплої підлоги і камінів
Тепла підлога під керамограніт
З усіх доступних матеріалів для підлоги, плитка викликає найбільше відчуття холоду. Але виправити цю ситуацію можна, встановивши систему теплої підлоги. Це не лише підвищить комфорт в вашому будинку, але і збільшить його вартість!
Керамогранітна плитка ідеально підходить для облаштування теплої підлоги, будь то електрична або водяна система опалення. Плитка є відмінним провідником тепла, яке швидко та рівномірно розподіляється по всій кімнаті від підлогового обігрівача. Також керамограніт відзначається високою теплопровідністю, що означає, що він швидше нагрівається і довше утримує тепло при використанні теплої підлоги. Товщина плитки також впливає на час нагріву - товста плитка нагрівається повільніше, ніж тонка. Керамограніт може нагріватися до 29°C, що є комфортною температурою для будь-якої кімнати в вашому будинку.
Загалом, тепла підлога - це корисне та правильне вкладення, яке додасть вашому будинку затишку і комфорту. Незалежно від обраної системи, керамограніт підкреслить естетику приміщення і забезпечить довговічне, ефективне опалення. Тепла підлога - це не лише розкіш, але й практичне вирішення, яке зробить ваше життя більш комфортним і затишним.
Каміни
Керамогранітна плитка є відмінним вибором для облицювання печей і камінів, оскільки вона має міцну структуру і високу стійкість до різних температур. Її склад включає суміш різних видів глини, кварцового піску, а також гранітної і мармурової крихти, барвників, оксидів і металевих солей, що робить покриття екологічно безпечним.
Керамограніт не втрачає своєї колірної насиченості під впливом прямих сонячних променів. Цей термостійкий матеріал можна легко використовувати для облицювання каміна або печі за допомогою спеціального плиткового клею.
Світ дизайну
Ласкаво запрошуємо вас в захопливий світ дизайну! Роботи з використанням керамогранітної плитки - це справжні шедеври, які зачаровують і вражають. Наш дизайнер створює інтер'єри, які відображають вашу індивідуальність та смак. Ми пропонуємо вам переглянути декілька наших робіт з використанням керамогранітної плитки.
Хочете, щоб ваш простір став витвором мистецтва? Запишіться на безкоштовну консультацію вже зараз! Ми зробимо ваші мрії реальністю.
Купуйте плитку вашої мрії в нашому інтернет-магазині або завітайте до нашого шоуруму за адресою В. Лесина 3А у Чернівцях.Товари
- Коментарі