Ідеї використання рушникосушок у дизайні інтер'єру
Час на прочитання статті: 5 хв 12 сек.
За статистикою, в Україні у 7 з 10 квартир вставлена рушникосушка, і приблизно 65% українців вже розмірковують над тим щоб купити нову чи замінити стару.
Сьогодні ринок сантехніки пропонує великий асортимент рушникосушок, на будь-який смак. Сучасні моделі від брендів відрізняються цікавим дизайном та надійністю.
Наші дизайнери у своїх проєктах також часто використовують ці прилади, розміщаючи їх в найбільш функціональному місці. У цій статті ми розкажемо про особливості монтажу та еавндемо конкретні приклади розміщення рушникосушок:
1. Особливості монтажу рушникосушки.
2. Необхідні стандарти для встановлення рушникосушки, які повинні бути враховані в дизайн-проєкті.
3. Варіанти використання рушникосушок в дизайн-проєктах Анни Боднар
То ж, перше, що варто сказати плануючи монтаж сушки для рушників - правильно вибрати місце розташування обладнання, забезпечуючи вирішення відразу декількох потреб:
- Гармонійне інтегрування змійовика в загальний інтер'єр.
- Раціональне використання простору та практичність.
- Дотримання правил техніки безпеки.
- Доступність без перешкод та зручність використання.
Головними критеріями вибору моделі є розмір приладу та його робоча площа. Наприклад, малий змійовик у великій кімнаті скоріш за все не впорається з прогрівом приміщення, а режим роботи на максимальній потужності призведе до скорого зносу обладнання. Якщо обрати габаритну сушку рушників для маленької кімнати, можуть трапитися проблеми з монтажем.
Тому, дизайн проєкт і набув такої популярності. Адже він враховує всі нюанси по основних критеріях для вибору сантехніки та обладнання для ванної кімнати, зручність їх розташування для користувача, а також відповідні технічні вимоги до таких розміщень.
Трошки зупинимось чим ви повинні керуватися при виборі та встановленню рушникосушки в себе вдома.
- Якщо ви віддали перевагу електросушці або комбінованій моделі, то обладнання розміщується поруч з елементом живлення — біля розетки. Своєю чергою водяний чи комбі змійовик монтується з урахуванням розведення трубопроводу. У більшості випадків труби пролягають паралельно одна одній, недалеко від встановлених раковини, душу та ванної.
- Монтаж над пральною машиною, якщо така встановлена у ванній кімнаті, є найоптимальнішим. Таке рішення дозволяє розумно використовувати вільний простір, з максимальною зручністю експлуатації обладнання.
- Встановлення змійовика над пісуаром чи унітазом не найкращий вибір. Один рух — і білизна може зіслизнути вниз.
- Не рекомендують монтувати над умивальником чи ванною. На перший погляд, зручне місце, але рушники будуть мокнути від бризків, під час купання чи миття рук.
- Перед монтажем обов'язково треба ретельно ознайомитися з інструкцією, яку виробник завжди додає до комплектації.
Вибираючи місце для водяного змійовика, важливо враховувати тиск води у системі трубопроводу та відстань від загального стояка. Віддаленість від стояка може вплинути на рівень напору води, що при поганому тиску призведе до неповного нагрівання приладу. Водяна сушка для рушників, яку доступно купити кожному за оптимальною ціною, комбінується з централізованим опаленням будинку, ГВП або автономними контурами.
Необхідні стандарти для встановлення рушникосушки, які повинні бути враховані при монтажі
Вирішивши купити рушникосушку, заздалегідь зазначте вимоги, щодо відстані між змійовиком та іншими об'єктами інтер'єру. Це допоможе підібрати оптимальний розмір приладу для певної кімнати, максимально раціонально розподіляючи вільний простір. Для комбінованих, електричних чи водяних сушарок норми монтажу однакові:Які ж існують норми монтажу рушникосушок:
-
Діаметр магістрального трубопроводу не повинен бути більше діаметра приладу.
-
Обирайте висоту, зручну для користувача
-
Розетки монтуються на висоті не менше 50 см над рівнем підлоги.
-
Між стіною та сушкою проміжок має становити від 35 до 55 мм
-
Рушникосушка повинна кріпиться до стіни на кронштейни.
-
З’єднання з трубою здійснюється за допомогою муфт.
-
Теплоносій для водяних рушникосушок повинен рухатися строго зверху вниз.
-
Висота до підлоги за нормами – 120 см. Мінімально допустима висота – 95 см. Якщо на меті є використання сушарки як додаткового обігрівання кімнати, відстань від підлоги може сягати 90 см. Така ж рекомендація актуальна для змійовика великих розмірів та приміщень з низькою стелею.
-
Рівень тиску води в водяній рушникосушці повинен становити не більше ніж 0,45 МПа
Варіанти використання рушникосушок в дизайн-проєктах Анни Боднар
Існує безліч стильних дизайнів, які можна використовувати разом з рушникосушками для створення естетичного інтер'єру ванної кімнати. Ось кілька популярних варіантів:
≡ Мінімалістичний стиль: Мінімалістичний дизайн ванної кімнати зосереджений на простоті і чистих лініях. У такому стилі рушникосушки можуть мати прямокутну форму і бути виготовлені зі стійких матеріалів, таких як нержавіюча сталь. Їх можна розташувати паралельно до стіни або вертикально, створюючи елегантний акцент.
У нашій практиці створення дизайн проєктів, були різні варіанти використання рушникосушки. Зокрема наведена нижче робота дизайнера Анни Боднар. стосується мінімалістичного стилю. Конкретно у цьому дизайні була використана рушникосушка з нашого магазину:


≡ Сучасний стиль: Сучасний дизайн ванної кімнати передбачає використання сучасних матеріалів і форм. Рушникосушки в такому стилі можуть мати гладку поверхню з хромованим або матовим покриттям. Варто обрати моделі зі складними геометричними формами або незвичайними кріпленнями, які створять враження сучасності.
Чом би не використати в своїй роботі надзвичайну сучасну металеву рушникосушку,- подумали ми. І не прогадали.
≡ Класичний стиль: Класичний дизайн ванної кімнати використовує витончені деталі і приглушені кольори. Рушникосушки в цьому стилі можуть мати красиво оздоблені кінці, наприклад, з металевими злитками або різьбленнями. Варто обрати моделі з теплими металевими відтінками, такими як бронза або латунь.
Такий дизайн теж є в нашому портфоліо. В ньому використана звична емальована рушникосушка
Еклектичний стиль: Еклектичний дизайн ванної кімнати поєднує елементи різних стилів і створює унікальну атмосферу. У такому стилі можна експериментувати з формами, кольорами і матеріалами рушникосушок. Наприклад, ви можете вибрати рушникосушку з витонченим дерев'яним каркасом або з комбінацією металевих і скляних елементів.
Для клієнта, якому був цікавий такий стиль в дизайні Анна підібрала незвичайні варіанти з рушникотримачами. Тут фантазії було де розгулятися.
Якщо у вас є запитання стосовно розміщення рушникосушки - можете звернутися з ними до наших дизайнерів, заповнивши форму і вони Вам все підкажуть.
- Коментарі