Які бувають насоси для води: рекомендація для вибору - сторінка 2
Мабуть, кожний, хто має дачу або присадибну ділянку стикався з проблемою відсутності води або її нестачі в сезон поливу. А пов’язано це з поганим її напором. Але вихід із подібної ситуації є — встановити водяний насос. Завдяки подібному обладнанню у вас завжди в достатній кількості буде вода: для пиття, для побутових потреб, для поливу городу або саду.
2. Поверхневі насоси: види та призначення
3. Занурювальні насоси їх види та особливості використання
4. Окремі рекомендації при виборі насоса;
Варто розуміти, що, незважаючи на те, що існує безліч типів насосів для перекачування води і у кожного з них є свої особливості в конструкції, принцип дії у них залишається незмінним, так що його легко описати для всіх них.
Після того як Ви включаєте електродвигун насоса, всередині його корпусу створюється вакуум, і внаслідок виникнення різниці тиску, вода втягується всередину через пропускний клапан вхідного патрубка. Після того як вона потрапляє в вакуумну камеру, вода подається до вихідного патрубка, звідки вона під дією тиску викидається з патрубка в трубопровід або шланг, створюючи натиск. Для того, щоб подолати силу гідравлічного опору тиск всередині системи має бути досить велике.
Отже, можна зробити висновок, що всі насоси працюють за одним принципом, вода втягується через вхідний патрубок за рахунок вакууму всередині корпусу і подається на вихідний патрубок, створюючи натиск. Єдина різниця в цих видах насосів полягає в тому, яким способом створюється вакуум всередині них.
- побутові: вони призначені для монтажу на власній ділянці;
- професійні: це великі агрегати, які встановлюють на різних підприємствах. Завдяки подібному обладнанню можна перекачати значні об’єми води. Їх використовують із метою забезпечення водою цілі населені пункти.
Побутові водяні насоси розглянемо більш детально. Вони класифікуються відповідно до призначення, принципу роботи, за способом забору води.
Виділяють наступні типи насосів за призначенням:
- дренажні насоси:
- циркуляційні насоси:
Залежно від принципу роботи насоси для води бувають таких видів:
- колодязні: вони слугують для перекачування чистої прісної води з криниць та відкритих водойм. Подібне обладнання рекомендоване для використання лише в приватних системах водопостачання. Основна сфера застосування — організація водозабезпечення в приватному секторі, полив присадибних ділянок, обладнання дощувальних установок;
- свердловинні: це агрегати, що відносяться до погружного типу конструкції. Їх монтують у спеціальну свердловину визначеного діаметру;
- самовсмоктуючі: їхня основна перевага — можливість викачувати воду насичену киснем. Самовсмоктуючі насоси можуть бути як вбудованими, так і виносними, відповідно з інжектором та ежектором. Ежекторне обладнання працює значно тихіше, ніж інжекторні пристрої, але воно ефективне лише на невеликій глибині — до 10 метрів;
- ручні: принцип роботи подібного обладнання полягає в простих поступальних рухах ручки поршня насосу вперед та назад, які виконуються руками.
Що стосується способу забору води, то виділяють такі типи водяних насосів:
- зовнішні (поверхневі): вони встановлюються поверх джерела, а викачування та підняття води здійснюється за допомогою спеціального шланга, зануреного у воду та підключеного безпосередньо до пристрою. Зовнішні водяні насоси слугують для забору води з криниці, відкритого водоймища, свердловини, глибина яких не перевищує 10 м. Поверхневі насоси у свою чергу діляться на відцентровані та вихрові. Перші підходять для підняття води з неглибокої свердловини, а другі — з великої глибини;
- погружні: їх занурюють у колодязі на глибину більш 10 м;
- інжекторні: вони допоможуть здійснити забір води з глибини до 40 м.
І погружні, й інжекторні водяні насоси для криниці або свердловини встановлюються в окремих приміщеннях, оскільки у процесі експлуатації вони дуже шумні. Їх застосовують у тих випадках, коли глибина водозабору перевищує ту, на якій здатні працювати поверхневі аналоги. Враховуючи функціональне призначення подібних пристроїв — заглиблення у воду — вони виготовляються з матеріалів, які не схильні до корозії. До таких матеріалів відносяться: нержавіюча сталь, пластмаса, сучасна композиційна сировина.
Все описане обладнання виконує одну і ту ж функцію, але це не означає, що воно ідентичне у використанні. Тип є особливо важливим для того, щоб подача рідини була ефективною і своєчасною. Залежить від можливостей установки і від завдань, які потрібно виконати. Щоб зрозуміти, на які саме моделі варто звернути увагу, вам потрібно розглянути характеристики основних з них.
Поверхневі насоси: види та призначення
Якщо ви шукаєте насос для забору води із середовища грунтових вод, криниці, річки, то ідеальний варіант - поверхневі моделі. Вони вважаються простими в експлуатації і збірці, тому є дуже популярними.
Поверхневі моделі- це той насос, який відмінно підходить для поливу городу або саду, так як його легко встановлювати і демонтувати, якщо необхідно буде його можна легко переносити на інше місце. Його можна встановлювати як на відкритій місцевості, прямо на землю так і в закритому приміщенні. У другому випадку бажано виділити для нього окреме приміщення, для того, щоб не заважав шум при його роботі.
Насосні станції- це комплекс механічного обладнання, основним призначенням якого є створення необхідного напору води, її переміщення до споживача. Такі прилади обслужать також приватний будинок – конструкція станції досить проста в обслуговуванні – незалежно від наявності бака або типу матеріалу. Станції нового зразка працюють автономно - вони відключаються/включаються самостійно в залежності від розходу води. Середня висота подачі – 45 метрів, глибина занурення - 50 метрів, але всі ці показники залежать від вибору певної станції. Продуктивність може досягти до 3000 л/год.
Садові агрегати застосовуються під час подачі або відкачування водопровідної рідини, наповненні басейнів, поливу рослин, викачуванні дощових вод, інших функцій. Якщо у вас дача, такий механізм спростить завдання подачі рідини на різні садові ділянки. Застосування керамічних деталей забезпечує надійність конструкції. Також передбачено можливість зливного отвору. Висота напору – до 40 метрів, може змінюватися в залежності від моделі, глибина занурення - 35 метрів (середнє значення). Такий механізм здатний обробити 3500 л/год, що відмінно оптимізує систему поливу або іншої садової функціональності.
Циркуляційні насоси експлуатуються за умови постійного переміщення води (системи теплової подачі). Механізм підвищує тиск всередині системи водного постачання, за рахунок чого циркулюють робочі рідини. Конструкція включає в себе елементи алюмінію, латуні і кераміки – таке обладнання не іржавіє, але є примхливим до рідини, що подається – її температура не повинна перевищувати 110 градусів. Середня висота напору – 15 метрів, продуктивність дорівнює 0,6 л/сек, але точні характеристики варіюються в залежності від конкретної моделі. Такі насоси незамінні в системах опалення.
Занурювальні насоси їх види та особливості використання
Глибинний насос застосовується для забору води при наявності свердловин. Такі насоси виробляються у циліндричній формі. Свердловина визначає вибір необхідного діаметра. Занурювальні насоси занурюються безпосередньо в товщу води для роботи і повинні бути опущені на глибину не менше ніж один метр для нормальної роботи.
Такий насос більш оптимальний для налагодження стабільного водопостачання в будинку при наявності свердловини. Ви можете застосовувати моделі до 40м занурення для роботи в побуті, якщо ж свердловина глибша, придбайте насос потужніший. Перевага такого насоса в тому, що він має високий ККД і автоматичний захист від «сухого» ходу.
При установці такого насоса головне строго слідувати правилам експлуатації:
- Не допускати опускання насоса на дно ближче, ніж на 2-6м для уникнення попадання в нього піску або мулу.
- Висота до дзеркала води не менше 1м для того, щоб двигун міг охолонути під час роботи.
Дренажні використовують з метою забору забруднених вод. Конструкція налічує ряд фільтрів, хоча й дуже зручні під час транспортуванні. Середня величина напору – 7 метрів, Продуктивність – 6 м.куб./Год. Глибина занурення-5 метрів.
Фекальні механізми використовуються під час висушування приміщень, викачування водойм, очищення каналізацій, подачі густих рідин на садові ділянки. Конструкція передбачена для переміщення дуже забруднених, в'язких (« твердих ») рідин. Висота напору невелика, приблизно 22 метри. Глибина забору може досягати навіть 15 метрів, все залежить від вибору моделі. Пропускна здатність приблизно 9.6 м3/год.
Колодязні апарати характеризуються великим діаметром. Вони призначені для забору рідини з колодязів та інших природних водойм. Конструкція передбачає поплавці контролю рівня води і автономного вимикання при нестачі. Глибина занурення – від 10 метрів, висота подачі – 20 метрів (середнє значення).
Насоси для фонтанів використовуються як засіб перекачування, найчастіше ними прикрашають фонтани. Конструкція вміщує в себе фільтри, які очищають від мулу, інших домішок. Висота напору досягає 2 метрів (середнє значення), глибина забору різна у кожної моделі, продуктивність – 1000 л/год.
Насоси для басейнів– спеціальні пристрої з посиленою фільтровою системою. Подають воду в басейн, перекачують її з метою очищення. Висота напору – 10 метрів, середня продуктивність - 8800 л/ч.
Вид рідини залежить від характеристики самого механізму. Установлений на вході фільтр нагадує сито. Від розміру його отворів залежить діаметр допустимих частинок. Наприклад, побутовий тип обладнання транспортує тільки чисту або слабо забруднену воду. Дренажний тип пристосований з метою забору забруднених рідин. Вода із домішками та мулом також переміщається фекальними агрегатами. У таких механізмів внутрішні частини виконані з найміцніших матеріалів.
Рекомендації по вибору глибинних насосів:
Швидкість витрати води через відкритий водопровідний кран при напорі в 2 атмосфери становить приблизно 3-4 літра в хвилину, через душ - 10-12 літрів в хвилину.
Порахувавши кількість водорозбірних точок, і оцінивши ступінь ймовірності одночасного водорозбору в різних точках, Ви отримаєте необхідну продуктивність насоса.
Можна скористатися наступними рекомендаціями:
- Садовий будинок, дача - в піковий період витрата води становить 0, 8-1, 5 м3/ч
- Типовий котедж для сім'ї з 4-6 осіб - дача - піковий витрата води 1, 5-2 м3/год
- Котедж з розвиненою системою підлогу верба або заміський особняк з усіма можливими зручностями, басейнами, службою охорони, фонтанами - 3-4 м3/год і більше
При розрахунку витрати води слід не забувати про можливості колодязя або свердловини. Якщо їх Водовіддача менше, ніж споживання, рівень води може опуститися. У кращому випадку це призведе до того, що волога піде так глибоко, що насос не зможе забезпечити необхідного тиску в системі. У гіршому - джерело спорожніє, а «сухий хід» - це вихід з ладу водяного насоса, тому потрібно встановити в системі реле тиску з захистом по «сухому ходу».Потужність насоса підбирається, виходячи з необхідних характеристик. Якщо з об'ємом води все легко і зрозуміло: в середньому 1,5-3 куб. Потрібно враховувати фактичну глибину, на яку буде занурений насос, відстань до будинку/города та ціль використання.
Приклад: колодязь 20м завглибшки, на відстані 50м від будинку. У будинку буде автоматизація водопостачання (гідроакумулятор та механічне реле тиску). Тобто потрібно підсумовувати глибину підняття води з колодязя + відстань колодязя до будинку, ділену на 10 (насосу легше проштовхувати воду горизонтально, ніж вертикально) + 30 метрів (3 атм, що дорівнює 30 напірним метрам потрібно залишити для коректної роботи автоматики в будинку)
Рішення : 20 м + (50м/10) + 30м = 55 метрів максимального напору повинен мати насос, можна більше, але не менше.
Корисні поради від нас:
- Враховуйте діаметр свердловини. Якщо у вас діаметр свердловини 110 мм, то ставити насос 105 мм НЕ МОЖНА! Насос погано охолоджуватиметься, а може взагалі застрягти при мінімальному згині обсадної труби або попадання сміття між насосом і трубою.
- Якщо вихідний отвір на насосі 3/4 дюйма, потрібна труба 25мм, якщо 1 дюйм - 32мм, 1 1/4 дюйма - труба 40 мм і т.д. Якщо ви робите трубу вже чи ширше, то насос не видаватиме заявлених характеристик.
- Під час вибору насоса звертайте увагу на довжину кабелю. Багато виробників робить кабель 1,5м і вам потрібно буде докупити кабель окремо і зробити підводне з'єднання (потрібний спеціальний набір для підводного з'єднання).
Якщо у вас є запитання, які стосуються підбору насоса - зверніться до експертів Теплоцентра. Вам обовязково допоможуть за телефоном: +380983726060.
Товари
- Коментарі