Контактна інформація

Тепла підлога: види і особливості

Тепла підлога: види і особливості - Теплоцентр

Задача обігріву приміщення за допомогою теплої підлоги — складний і багатоетапний процес. Ознайомлення з його етапами та корисна інформація — те, що допоможе вирішити це питання для себе максимально ефективно.


Як вирішити задачу обігріву приміщення за допомогою теплої підлоги максимально вигідно, які типи теплої підлоги бувають, і яка система підійде саме вам — читайте далі!

Система теплих підлог генерує тепло, нагріте повітря рухається від низу до верху рівномірно нагріваючи простір і ми отримуємо не тільки теплу підлогу, а й повністю прогріваємо приміщення.

Існує два основних вида теплої підлоги: водяна і електрична.
У першому випадку теплоносієм в опалювальній трубопровідній системі буде циркулюча вода, нагріта до необхідної температури (іноді розчин етиленгліколю, антифриз). Водяна тепла підлога вигідна, якщо вже є індивідуальна система опалення. Котел, сонячний колектор або тепловий насос в комплексі допоможуть досягти максимальної економії.

Електрична підлога може бути: кабельною, плівковою (інфрачервоною) і матовою (нагрівальні електричні мати, термомати) кожна з них має свої особливості.
Яку би підлогу ви не вибрали — теплоізоляція вирішує. Зменшіть основні тепловтрати: вікна, стіни, дах, вентиляція і отримаєте щомісячну економію ресурсів.
Особливості монтажу електричної і водяної підлоги

Водяна тепла підлога використовується частіше на великих площах, так як вона складніше монтується. До комплекту обладнання входять труби, колектор і циркуляційний насос. Установка вимагає від майстра наявності певного досвіду і кваліфікації. Монтаж водяної підлоги буде більш часозатратним, ніж монтаж електричної підлоги. З водяною підлогою висота стяжки збільшиться більше, ніж з електричною. Нагрівання відбувається по лінії прокладки труб і для рівномірності теплу підлогу накривають досить товстим шаром цементної стяжки. Водяну підлогу технічно складніше прокладати, робоча температура теплоносія в контурі не повинна перевищувати 30-32 °С, для цього монтується спеціальний термостатний вузол. Системі також потрібна буде примусова циркуляція води (для цього і використовується насос).

Кабельна тепла підлога аналогічна з укладанням, але в ній теплоносієм виступає кабель з високим питомим опором. Він може бути одножильним або двожильним. Монтаж простіший, але потрібно заздалегідь розраховувати довжину і опір кабелю на кожній нагрівальній ділянці, щоб забезпечити необхідну потужність нагріву. Товщина бетонної стяжки становитиме близько 3 - 5 см. У порівнянні з водяною підлогою, електрична прослужить набагато менше часу: 15-20 років проти 50.
Матова електрична підлога не вимагає товстої бетонної стяжки, для неї може бути досить шару плиткового клею. Конструкція складається з тонкого кабелю покладеного змійкою (з кроком 5 - 7 см) на капронову сітку. Таку вид теплої підлоги зручно використовувати в приміщеннях, де не можна робити стяжку підлоги великої товщини. Сам нагрівальний кабель товщиною близько 3 мм.
Плівкову теплу підлогу не замуровують в стяжку, а укладають під покриття з мінімальним повітряним зазором і передача тепла здійснюється переважно інфрачервоним випромінюванням. У неї найпростіший монтаж, але обмежена питома потужність і низький термін експлуатації, неможливість укладання під паркет, керамічну плитку або керамограніт так як вони вимагають кріплення до основи. З недоліків: ламка конструкція плівки. При порушенні правил безпеки, неправильної експлуатації чи пошкодження, плівка може спалахнути. Ціна монтажу буде нижче у електричної теплої підлоги, ніж у водяної.

Особливості використання

Електрична тепла підлога вимагає високої потужності електричного підключення і заземлення та диференціального захисту. Теплу підлогу можна (а електричну необхідно) оснастити терморегулятором (термостатом). Він регулює температуру в приміщенні за допомогою вбудованого або виносного датчика. Термостати допомагають і економити і отримувати комфортну температуру, яка регулюється автоматично.
Важливо пам'ятати, що будь-яку теплу підлогу можна встановлювати локально, тільки в деяких кімнатах, де ви ходите найчастіше. Не під меблі або холодильник, і мінімум 10-15 см від стіни.
Отримайте консультацію фахівців, які добре розбираються в питанні. Вони не знехтують жодним нюансом вашої опалювальної системи: чи буде тепла підлога в тандемі з іншими джерелами опалення або єдиним джерелом тепла, майстри будуть спиратися на нюанси в системі подачі води та електропостачання, проаналізують ваші потреби, можливості і запропонують оптимальний варіант вирішення питання!

Для звернення ви можете використовувати форму зворотного зв'язку або зателефонувати нам за номером 0 800 30 30 12
Завантаження коментарів ...